Funkcjonariusze KAS z Olsztyna zabezpieczyli kolejne nielegalne automaty do gier

Funkcjonariusze KAS z Olsztyna zabezpieczyli kolejne nielegalne automaty do gier

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. IAS w Olsztyniefot. IAS w Olsztynie

Na przełomie lutego i marca br. funkcjonariusze KAS z Olsztyna, reagując na otrzymane sygnały, skontrolowali dwa punkty, w których urządzano nielegalne gry hazardowe. W wyniku kontroli zabezpieczono siedem nielegalnych urządzeń do gier hazardowych.

Pierwsza z kontroli  została przeprowadzona we wtorek, 27 lutego, w godzinach wieczornych. Celnicy odwiedzili stację paliw w okolicy Mrągowa. W jej pobliżu ustawiono kontener, do którego drzwi zabezpieczono kamerami i zamkami oraz blokadami elektronicznymi. Celnikom udało się jednak wejść do środka, gdzie znaleźli 3 automaty hazardowe. Maszyny sprawdzono i jako nielegalne zatrzymano.

Z kolei 1 marca funkcjonariusze odwiedzili sklep spożywczy w miejscowości położonej niedaleko Szczytna. Na jego zapleczu ustawiono 4 automaty a do środka obsługa wpuszczała tylko znane sobie osoby. W tym przypadku także maszyny hazardowe zajęto i wszczęto sprawy administracyjne.

Wizyty w nielegalnych punktach hazardowych trwają nadal i w najbliższych dniach należy spodziewać się kolejnych kontroli. Ich efekt to wyraźne zmniejszenie się liczby nielegalnych salonów gier. Z naszych szacunków wynika, że w ciągu ostatniego roku – od stycznia 2017- na Warmii i Mazurach zamknięto ok. 90 proc. punktów z nielegalnymi grami -0 informuje Ryszard Chudy z Służby Celno-Skarbowej w Olsztynie

Źródło: IAS w Olsztynie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja