Funkcjonariusze KAS z Olsztyna zabezpieczyli kolejne nielegalne automaty do gier

Funkcjonariusze KAS z Olsztyna zabezpieczyli kolejne nielegalne automaty do gier

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. IAS w Olsztyniefot. IAS w Olsztynie

Na przełomie lutego i marca br. funkcjonariusze KAS z Olsztyna, reagując na otrzymane sygnały, skontrolowali dwa punkty, w których urządzano nielegalne gry hazardowe. W wyniku kontroli zabezpieczono siedem nielegalnych urządzeń do gier hazardowych.

Pierwsza z kontroli  została przeprowadzona we wtorek, 27 lutego, w godzinach wieczornych. Celnicy odwiedzili stację paliw w okolicy Mrągowa. W jej pobliżu ustawiono kontener, do którego drzwi zabezpieczono kamerami i zamkami oraz blokadami elektronicznymi. Celnikom udało się jednak wejść do środka, gdzie znaleźli 3 automaty hazardowe. Maszyny sprawdzono i jako nielegalne zatrzymano.

Z kolei 1 marca funkcjonariusze odwiedzili sklep spożywczy w miejscowości położonej niedaleko Szczytna. Na jego zapleczu ustawiono 4 automaty a do środka obsługa wpuszczała tylko znane sobie osoby. W tym przypadku także maszyny hazardowe zajęto i wszczęto sprawy administracyjne.

Wizyty w nielegalnych punktach hazardowych trwają nadal i w najbliższych dniach należy spodziewać się kolejnych kontroli. Ich efekt to wyraźne zmniejszenie się liczby nielegalnych salonów gier. Z naszych szacunków wynika, że w ciągu ostatniego roku – od stycznia 2017- na Warmii i Mazurach zamknięto ok. 90 proc. punktów z nielegalnymi grami -0 informuje Ryszard Chudy z Służby Celno-Skarbowej w Olsztynie

Źródło: IAS w Olsztynie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Budimex kontynuuje prace nad wiaduktem w Ostródzie

Budimex, mimo zimy, nie przerywa pracy na budowie