Figuratywnie i symbolicznie w Galerii Marszałkowskiej

Figuratywnie i symbolicznie w Galerii Marszałkowskiej

- Kategoria: Kultura
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Wilga Badowska jest kolejną autorką, której wystawę będzie można podziwiać w Galerii Marszałkowskiej, w głównym holu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 27 marca o godz. 16.00.

Malarka uzyskała dyplom PWSSP w Gdańsku w 1986 roku w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego. Uprawia malarstwo i grafikę. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach zbiorowych, m.in. w Polsce, Japonii, Niemczech, Danii, Norwegii, na Litwie oraz na ponad 40 wystawach indywidualnych.

Na wystawie spodziewajmy się tematyki przeważnie figuratywnej, dekoracyjnej i często symbolicznej. Malarka wykorzystuje motywy mitów i symboli, sprowadzając pomysł często do syntetycznego, niemal graficznego znaku. Eksperymentuje także z batikiem.

– To co wyróżniało Wilgę Badowską już u progu jej twórczości, to niezwykła wyobraźnia, która obserwowaną i doświadczaną rzeczywistość przekształcała w poetycką iluzję ukrytych treści i znaczeń – pisze o niej Zofia Watrak. – Każde z jej fantazyjnych przedstawień ma swoje źródło i pierwowzór czerpany z najbliższego otoczenia i osobistych przeżyć, własną narrację, ukrytą pod warstwą bogatej materii malarskiej i arabeską linii, definiujących indywidualizm postrzegania świata. A jest to świat niejednoznaczny, wkracza bowiem w mityczną fantazję, zakorzenioną w kulturowych znakach i symbolach, co pozwala odbiorcy na własną identyfikację w różnorodnych odczytaniach.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na