Festyn ,,Bezpieczny Olsztyn”

Festyn ,,Bezpieczny Olsztyn”

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W najbliższą sobotę (9 września) o godz. 14.00 na olsztyńskim Starym Mieście odbędzie się Festyn Rodzinny „Bezpieczny Olsztyn”. W programie pokazy służb ratowniczych i porządkowych, wystawy sprzętu zabezpieczającego, do tego konkursy dla najmłodszych, a na zakończenie koncert gwiazdy.

To będzie wyjątkowa impreza, podobnie jak wyjątkowy jest sam program „Bezpieczny Olsztyn”. Program ruszył 17 lat temu, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo mieszkańcom, a także licznie przybywającym gościom. To jeden z pierwszych w kraju system działań mających na celu uzyskanie istotnych efektów w zakresie zarówno poprawy bezpieczeństwa, zmniejszenia liczby wypadków, jak i propagowania oraz popularyzacji wśród olsztynian zasad bezpiecznego zachowywania się w różnych sytuacjach.

Organizatorzy tradycyjnie będą więc edukować poprzez zabawę. Nie zabraknie aktywności dla najmłodszych, konkursów z nagrodami, pokazów sprawnościowych. Na olsztyńskiej starówce prezentować będą się służby ratownicze i porządkowe, w programie m.in. pokazy sprzętu i sprawności funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie oraz występ Orkiestry Wojskowej z Giżycka (w ramach obchodów Dnia Krajowej Administracji Skarbowej), a na scenie staromiejskiej organizatorzy zaplanowali koncert Świątecznej Kapeli z Dobrego Miasta oraz Taneczne Show Studia Tańca Monstars.

W części wieczornej, już w amfiteatrze, występ Sary Szymczak z zespołem, pokaz tańca współczesnego w wykonaniu tancerzy Rave Dance Studio oraz recital Katarzyny Jamróz z zespołem.

Wstęp wolny.

źródło: bezpieczny.olsztyn.pl/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Potrącenie rowerzysty na trasie Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego