Fani i przyjaciele uczcili pamięć Mariana Bublewicza

Fani i przyjaciele uczcili pamięć Mariana Bublewicza

- Kategoria: Wiadomości
0

przejazd-pamieci-bublewicza

Dzisiaj (20.02) w 24. rocznicę śmierci Mariana Bublewicza, wicemistrza Europy w rajdach samochodowych, członkowie Olsztyńskiego Klubu Motorowego, przyjaciele oraz sympatycy uczcili pamięć olsztyńskiego rajdowca.

Uczestnicy spotkali się o godzinie 12:00 na Starym Mieście przy Starym Ratuszu w Olsztynie. Następnie kolumną samochodów, z replikami aut Ford Sierra Cosworth i FSO Polonez OBRSO na czele przejechali na Cmentarz Komunalny przy ul. Poprzecznej. Tam na grobie złożony został symboliczny wieniec.

Marian Bublewicz był jednym z najlepszych w historii kierowców rajdowych z Polski. W 1992 roku zdobył wicemistrzostwo Europy. Łącznie wliczając starty w innych klasach zdobył 20 tytułów mistrzowskich w Polsce oraz siedem w klasyfikacji generalnej. Był twórcą pierwszego w Polsce profesjonalnego teamu rajdowego (Marlboro Rally Team Poland).

Marian Bublewicz zmarł 20 lutego 1993 roku w szpitalu w Lądku Zdroju na skutek ciężkich obrażeń, odniesionych podczas Zimowego Rajdu Dolnośląskiego

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Konsultacje społeczne dotyczące utworzenia nowych posterunków policji w Olsztynie

Komendant Miejski Policji w Olsztynie zaprasza mieszkańców Olsztyna