Europejskie zmagania na piaszczystych boiskach w Starych Jabłonkach

Europejskie zmagania na piaszczystych boiskach w Starych Jabłonkach

- Kategoria: Sport, Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

32 najlepsze narodowe reprezentacje z całego Starego Kontynentu powalczą na Warmii i Mazurach o mistrzostwo Europy w plażowej odmianie piłki ręcznej. Wydarzenie potrwa od 2 do 7 lipca 2019 roku w Starych Jabłonkach.

O małej miejscowości położonej pod Ostródą środowisko sportowe usłyszało w 2004 roku, kiedy po raz pierwszy odbył się tutaj turniej z cyklu World Tour w siatkówce plażowej. Z kolei w 2013 roku na Warmii i Mazurach najlepsi siatkarze rywalizowali o mistrzostwo świata.

W późniejszych latach zmagania zostały przeniesione do Olsztyna oraz Warszawy, natomiast w Starych Jabłonkach nie brakowało w tym czasie zawodów propagujących inne plażowe dyscypliny sportowe. Wśród nich dominowała piłka ręczna.

Zwieńczeniem doskonałych ocen zagranicznych obserwatorów jest powierzenie Starym Jabłonkom organizacji mistrzostw Europy, w których wystąpi 16 najlepszych drużyn żeńskich oraz 16 najlepszych zespołów męskich z całego Starego Kontynentu.

W poniedziałek, 8 kwietnia 2019 roku o godz. 12. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie odbędzie się konferencja prasowa na temat przygotowań do turnieju.

W spotkaniu wezmą udział Gustaw Marek Brzezin (marszałek województwa), Marcin Kobylarz (członek zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce), Tomasz Dowgiałło (prezes Hotelu Anders w Starych Jabłonkach), Jacek Góralczyk (dyrektor turnieju, Związek Piłki Ręcznej w Polsce) oraz Jarosław Knopik (trener reprezentacji Polski mężczyzn w piłce ręcznej plażowej).

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

„Korytarza życia” oraz jazda na tzw. „suwak”. Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym

6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy