Europejska Noc Bez Wypadku na Warmii i Mazurach

Europejska Noc Bez Wypadku na Warmii i Mazurach

- Kategoria: Wiadomości
0

eu-noc-bez-wypadku

W sobotę 15 października 2016 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej odbędzie się XIII edycja Europejskiej Nocy Bez Wypadku. Kampania w Polsce odbywać się będzie w 27 miastach – na Warmii i Mazurach zawita do Olsztyna, Mrągowa, Szczytna, Lidzbarka Warmińskiego i Nidzicy.

W sobotę 15 października 2016  we wszystkich krajach Unii Europejskiej odbywać się będzie Europejska Noc bez Wypadku, której  celem jest ograniczenie tzw. wypadków dyskotekowych.

Na Warmii i Mazurach odbędzie się w: Lidzbarku Warmińskim (Fun&Joy, Terma Club), Mrągowie ( Face Club), Nidzicy (Biała), Szczytnie (Pub no 9, Pub Klub Cela) i Olsztynie (FACE Club).

Podczas wieczoru wolontariusze będą namawiać kierowców bawiących się w klubach, aby wykazali się
odpowiedzialnością i nie spożywali alkoholu, ażeby bezpiecznie odwieźć swoich znajomych. Uczestnicy kampanii, na znak przyłączenia się do akcji, założą niebieską opaskę-bransoletkę, która oznaczać będzie deklarację, iż osoby te nie będą piły alkoholu.

W momencie opuszczania klubu osoby z opaskami będą miały możliwość przebadania się profesjonalnym alkomatem elektrochemicznym. Odpowiedzialni kierowcy zostaną nagrodzeni upominkami. Natomiast osoby, u których zostanie wykryty alkohol w wydychanym powietrzu, będą zachęcane do pozostawienia pojazdu i skorzystania z alternatywnej formy transportu.

Kampania realizowana jest przez Fundację Krzyś, Fundację Kierowca Bezpieczny przy wsparciu partnerów.

eu-noc-bez-wypadku1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Rusza policyjna akcja „Majowy weekend”

Jak co roku policjanci przygotowują działania „Majowy weekend”,