Europejska Noc Bez Wypadku na Warmii i Mazurach

Europejska Noc Bez Wypadku na Warmii i Mazurach

- Kategoria: Wiadomości
0

eu-noc-bez-wypadku

W sobotę 15 października 2016 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej odbędzie się XIII edycja Europejskiej Nocy Bez Wypadku. Kampania w Polsce odbywać się będzie w 27 miastach – na Warmii i Mazurach zawita do Olsztyna, Mrągowa, Szczytna, Lidzbarka Warmińskiego i Nidzicy.

W sobotę 15 października 2016  we wszystkich krajach Unii Europejskiej odbywać się będzie Europejska Noc bez Wypadku, której  celem jest ograniczenie tzw. wypadków dyskotekowych.

Na Warmii i Mazurach odbędzie się w: Lidzbarku Warmińskim (Fun&Joy, Terma Club), Mrągowie ( Face Club), Nidzicy (Biała), Szczytnie (Pub no 9, Pub Klub Cela) i Olsztynie (FACE Club).

Podczas wieczoru wolontariusze będą namawiać kierowców bawiących się w klubach, aby wykazali się
odpowiedzialnością i nie spożywali alkoholu, ażeby bezpiecznie odwieźć swoich znajomych. Uczestnicy kampanii, na znak przyłączenia się do akcji, założą niebieską opaskę-bransoletkę, która oznaczać będzie deklarację, iż osoby te nie będą piły alkoholu.

W momencie opuszczania klubu osoby z opaskami będą miały możliwość przebadania się profesjonalnym alkomatem elektrochemicznym. Odpowiedzialni kierowcy zostaną nagrodzeni upominkami. Natomiast osoby, u których zostanie wykryty alkohol w wydychanym powietrzu, będą zachęcane do pozostawienia pojazdu i skorzystania z alternatywnej formy transportu.

Kampania realizowana jest przez Fundację Krzyś, Fundację Kierowca Bezpieczny przy wsparciu partnerów.

eu-noc-bez-wypadku1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana organizacji ruchu na przebudowywanej ul. Towarowej

W nocy z poniedziałku na wtorek (z 13