Elemental Tri Series 2018 – niższe wpisowe tylko do końca marca

Elemental Tri Series 2018 – niższe wpisowe tylko do końca marca

- Kategoria: Sport
0

tri-series2018-01-800x445.jpeg

Tylko do końca marca obowiązują niższe opłaty startowe na zawody w ramach cyklu Elemental Tri Series, w ramach którego zawodnicy będą rywalizować o punkty w Pucharze Polski w Triathlonie. Zmiana opłat dotyczy to wszystkich dystansów, zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i w rywalizacji sztafet.

Do inauguracji cyklu pozostały już nieco ponad 2 miesiące, a listy startowe systematycznie się wypełniają dlatego warto zapisać się już teraz i skorzystać z niższego wpisowego!

Tradycyjnie w ramach cyklu Elemental Tri Series zawodnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse: supersprint, sprint oraz olimpijkę. W tegorocznej edycji imprezy zawodnicy rywalizujący na supersprincie będą mieli do pokonania dłuższy odcinek pływacki. Pływanie zostało wydłużone z 200 do 400 metrów, w celu dostosowania dystansu do wytycznych PZTri. Następnie traithloniści będą mieli do pokonania 10 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu. Pozostałe dystanse pozostają bez zmian i tak sprint to: 0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. W ramach tego dystansu zawodnicy rywalizują o punkty do klasyfikacji Pucharu Polski w Triathlonie. Popularny dystans olimpijski to trasa wynosząca 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu.  

Triathlonowi ponownie towarzyszyć będą zawody biegowe dla dzieci – Elemental Kids. Najmłodsi będą mogli wystartować w biegach na dystansach 200, 500 lub 1000 m, na które również można się zapisywać. Kolejną imprezą towarzyszącą Elemental Tri Series, rozgrywaną w Olsztynie i Blachowni są zawody biegowe dla dorosłych w ramach 10K Run Series 2018. W tym roku biegacze ponownie będą mieli okazję do zmierzenia się z dystansem 10 km na trasach atestowanych przez PZLA.

Tegoroczny cykl rozpocznie się zawodami w Olsztynie (27.05.2018), następnie, zawodnicy będą mogli ściągać się w Blachowni k. Częstochowy (29.07.2018), a wielki finał ponownie zagości w Białymstoku (19.08.2018). Dzień przed zawodami w Olsztynie odbędzie się Puchar Europy w Triathlonie na dystansie sprinterskim, podczas którego będzie można śledzić rywalizację najlepszych triathlonistów naszego kontynentu.

Na wszystkie imprezy i na wszystkie dystanse w ramach cyklu Elemental Tri Series 2018 oraz Elemental Kids 2018 można zapisać się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na oficjalnej stronie zawodów www.triathlonseries.pl.  Więcej informacji znajdziecie na oficjalnym profilu cyklu na Facebooku www.facebook.com/triathlonseriespl/.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Sprawdź swój e-PIT przez Profil Zaufany

Od dzisiaj możesz usiąść wygodnie i sprawdzić swoje zeznanie