Dziewięć praw jazdy i czterech nietrzeźwych kierowców – efekt działań olsztyńskiej drogówki

Dziewięć praw jazdy i czterech nietrzeźwych kierowców – efekt działań olsztyńskiej drogówki

- Kategoria: Na sygnale
0

policja-drogowka

Tylko w ubiegły weekend policjanci olsztyńskiej drogówki zatrzymali dziewięć uprawnień do kierowania w tym cztery za jazdę pod wpływem alkoholu. „Czasami tak bywa” oznajmił jeden z nietrzeźwych kierowców, który jechał mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Policjanci olsztyńskiej drogówki do serca wzięli sobie zmianę w przepisach ruchu drogowego dotyczącą m.in. stosowania surowszych kar wobec kierowców rażąco łamiących przepisy ruchu drogowego. Tylko w ciągu minionego weekendu za zbyt szybka jazdę w terenie zabudowanym prawa jazdy musiało oddać dziewięciu kierowców. Wszyscy zostali ukarani również mandatami w kwocie 400 zł a ich saldo punktów karnych wzrosło o 10 kolejnych punktów. Teraz przez trzy miesiące szybcy kierowcy nie będą mogli samodzielnie poruszać się pojazdami.

Policjanci olsztyńskiej drogówki nie zapomnieli również o badaniu stanu trzeźwości kierowców. Tylko w niedzielę funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 1148 użytkowników dróg – czterech spośród badanych nie powinno znaleźć się za kierownicą. Niechlubny rekordzista został zatrzymany przez postronnych kierowców, gdy na ul. Warszawskiej z prędkością 20 km/h jechał wężykiem. Zauważony przez innego użytkownika drogi natychmiast został zatrzymany i wyprowadzony z dala od samochodu. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że we krwi 55-letniego kierowcy fiata krąży ponad dwa promile alkoholu.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu choćby najmniejszej dawki alkoholu.

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Domki letniskowe – udana inwestycja w wypoczynek

Domki letniskowe czy też domki rekreacyjne dzięki nowoczesnym