Dziewiąta ofiara koronawirusa. Kolejene zakażenie w woj. warmińsko-mazurskim

Dziewiąta ofiara koronawirusa. Kolejene zakażenie w woj. warmińsko-mazurskim

- Kategoria: Wiadomości
1

virus4666

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 25 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jeden przypadek zakażenia dotyczy województwa warmińsko-mazurskiego. Łącznie na Warmii i Mazurach potwierdzono już 26 przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety jest też kolejna ofiara COVID-19.

W pierwszym dzisiejszym komunikacie poinformowano o 17 nowych przypadków zakażenia potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczyły: 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. lubuskiego.

W drugim komunikacie, który opublikowano po godz. 10 resort zdrowia informuje o kolejnych zakażeniach i kolejnej osobie, która zmarła z powodu COVID-19. To 68-letni ksiądz, który zmarł w szpitalu w Puławach.

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia , potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące – poinformował Ministerstwo Zdrowia.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 774/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

1 Komentarz

 1. agaaga1@wp.pl

  Wszyscy wiemy co dzieje się w ostatnim czasie.
  Jednymi z osób, które poświęcają siebie, swoje zdrowie, zdrowie swojej rodziny, są ratownicy medyczni. To przesympatyczni, zawsze służący pomocą ludzie, uśmiechnięci (nawet „dziś”), pomimo ogromnego zmęczenia. Z wieloma znam się osobiście(również z tymi, którzy jeżdżą na wezwania do potencjalnie chorych na koronawirusa)i wiem, że pracują po 17h dziennie. Nie mają czasu zjeść, napić się czegoś ciepłego, a co dopiero to przygotować. Od jakiegoś czasu staram się, w choć najmniejszym stopniu pomóc im, dowożąc jedzenie, napoje, kawę, podstawowe środki higieny osobistej itp. Jednak jedna osoba do pomocy to mało.
  Powoli kończą im się również środki ochrony (rękawiczki),czy płyny do dezynfekcji.
  Nie chodzi o pieniądze, a o pomoc „bezpośrednią”, żeby wiedzieli, że doceniamy ich pracę i pomagamy im jak możemy.
  Jeśli ktoś chciałby/mógłby w jakikolwiek sposób pomóc będę bardzo wdzięczna.
  Oto dane:
  WARMIŃSKO MAZURSKA STACJA TRANSPORTU MEDYCZNEGO
  10-059 Olsztyn, ul. Polna 15, Pan Jacek: 788208958

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 964 nowe przypadki na Warmii i Mazurach. Najwięcej w Olsztynie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (04.12) o 13239 nowych