Dzień św. Hubertusa w Pałacu Pacółtowo – święto jeźdźców, koniarzy i miłośników dzikiej przyrody

Dzień św. Hubertusa w Pałacu Pacółtowo – święto jeźdźców, koniarzy i miłośników dzikiej przyrody

fot. mat. prasowefot. mat. prasowe

W najbliższą sobotę, 30 września, w Ośrodku Jeździeckim Pałacu Pacółtowo na mazurskich Wzgórzach Dylewskich odbędzie się główna impreza obchodów dnia św.Hubertusa – święta jeźdźców i pasjonatów koni. Tradycję narodzoną w XVIII wieku, która kazała gonić dziką zwierzynę, dzisiaj zastępuje tzw. lis, czyli jeździec, który ma przyczepioną na lewym ramieniu skórę lisa. Hubertus jest bardzo ważnym świętem jeździeckiej kultury. W Pałacu Pacółtowo to wydarzenie i dobra zabawa dla tych, którzy lubią celebrować każdą chwilę spędzoną na świeżym powietrzu, w doborowym towarzystwie, jednocześnie realizując swoje pasje.

W tegorocznym programie znajdzie się tradycyjna gonitwa za przysłowiowym „lisem”, kaskaderskie pokazy jeźdźców oraz kadryl – układy choreograficzne. Hubertus 2017 to również atrakcje dla tych, którzy nie czują się pewnie w siodle, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: pokazy koni fryzyjskich i sokolnictwa, wycieczki bryczką, a także tradycyjne biesiady, ogniska, strzelanie z łuku, animacja, zabawy dla dzieci i dorosłych, a dla zmęczonych czeka SPA z orientalnymi masażami i zabiegami kosmetycznymi. Imprezę poprowadzi Paweł Kleszcz.

Pacółtowski Hubertus już na stałe wpisał się w kalendarz mazurskich imprez, to regularne wydarzenie świata jeździeckiego i świata kultury. Jak co roku, organizatorzy zapraszają wszystkich jeźdźców, wielbicieli koni, zwierząt, miłośników lasów, dzikiej przyrody i pysznej kuchni na obchody Hubertusa 2017. To doskonała uczta dla ciała i ducha na świeżym powietrzu w doborowym towarzystwie.

Więcej informacji o wydarzeniu: http://www.palacpacoltowo.pl/hubertus-2017

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na