Dzień bez mandatu w Olsztynie

Dzień bez mandatu w Olsztynie

- Kategoria: Wiadomości
0

policja-ulica

Już po raz dwunasty Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura, Krzysztof Hołowczyc, Fundacja Kierowca Bezpieczny ogłaszają 25. lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy. W Dniu Św. Krzysztofa, patrona kierowców, apelują o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowło się bezpiecznie.

W tym roku tradycyjnie towarzysząca obchodom Dnia Bezpiecznego Kierowcy akcja ,,Dzień bez mandatu” zorganizowana będzie w Olsztynie przy ul. Leonharda.

Kierowcy, którzy popełnią drobne
wykroczenia zamiast mandatu wezmą udział w próbach na symulatorze dachowania, mającym uświadomić,
jak ważne jest zapinanie pasów przed podróżą. 

Z kierowcami porozmawiają także Funkcjonariusze i Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura, który wraz z przedstawicielami Fundacji „Kierowca Bezpieczny” wręczać też będzie gadżety związane z tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego, m. in. znaczki „KRZYŚ” przypominające o zachowaniu trzeźwości i rozwagi na drodze wraz z Dekalogiem Kierowcy.

W tym roku do akcji „Dzień bez mandatu” organizatorzy zaprosili także Służbę Więzienną i więźniów z aresztu przy ul. Opolskiej w Olsztynie, którzy są osadzeni w związku z przestępstwami w ruchu drogowym i będą mówić o tym jak źle się kończy brawura, nietrzeźwość i łamanie przepisów ruchu drogowego.

Akcja „Dzień bez mandatu” organizowana jest przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie, Izbą Administracji Skarbowej w Olsztynie, Wojewódzką Inspekcją Transportu Drogowego w Olsztynie, Inspektoratem Służby Więziennej w Olsztynie oraz WORD Olsztyn.

W Olsztynie akcja organizowana jest wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w dn. 25.07.2017 r. (wtorek) na parkingu przy ul. Leonharda.

Program:

– godz. 10.00-12.00 – Akcja dzień bez mandatu na ul. Leonharda – parking (naprzeciwko Statoil)
Policja WRD KW Policji, Inspekcja Transportu Drogowego, Służba Celno-Skarbowa, Służba Więzienna osob osadzone za przestępstwa związane z ruchem drogowym – areszt ul. Opolska w Olsztynie

– Symulator Dachowania – WORD Olsztyn

– Dekalog Kierowcy z MIVA Polska – ks. Marian Midura – Kapelan KAS

Podczas calego dnia propagowana będzie akcja „KRZYŚ” trzeźwy i życzliwy kierowca. Każdy z obecnych kierowców otrzyma znaczek „Krzyś” i Dekalog Kierowcy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podpisano umowę na dostawę do Olsztyna nowych tramwajów

 Dziś (18 lipca) w Urzędzie Miasta została podpisana