Dzięki postawie pracownicy banku 80-latka nie padła ofiarą przestępstwa

Dzięki postawie pracownicy banku 80-latka nie padła ofiarą przestępstwa

- Kategoria: Na sygnale
0

pieniadze

Dzięki wzorowej postawie pracownic jednej z placówek bankowych 80-letnia mieszkanka miasta nie padłą ofiarą fałszywego policjanta. Kobieta zauważyła dziwne zachowanie seniorki, wstrzymała procedurę wypłaty gotówki i wezwała na miejsce funkcjonariuszy – tych prawdziwych.

Wczoraj (03.10.2017), 80-letnia mieszkanka Olsztyna odebrała telefon od osoby, która przedstawiła się jako policjant. Fałszywy funkcjonariusz poinformował seniorkę, że prowadzi sprawę hakerów, którzy włamują się na strony banków i okradają ich klientów z oszczędności. Polecił kobiecie by przelała swoje pieniądze na podany przez niego rachunek. Mieszkanka miasta zaufała rozmówcy i poszła do placówki swojego banku wykonać jego polecenia.

Całe szczęście, na miejscu seniorką zainteresowała się jedna z pracownic. Kobieta zauważyła, że dziwnie się zachowuje- bardzo się spieszyła, chciała być obsłużona bez kolejki, była poddenerwowana. Domyśliła się, że klientka mogła mieć do czynienia z oszustem, dlatego postanowiła przekonać ją że w tym przypadku najlepszym wyjściem będzie powiadomienie policjantów, tych prawdziwych.

Dzięki postawie pracownicy banku 80-latka nie padła ofiarą przestępstwa. Policjanci apelują zarówno do bliskich seniorów ale również do pracowników banków/placówek pocztowych o zwrócenie szczególnej uwagi na transakcje wykonywane przez osoby starsze. Są one szczególnie narażone na działanie naciągaczy, dlatego tak ważne jest aby wspólnie zadbać o ich bezpieczeństwo.

Źródło: KMP Olsztyn (ab)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na