Dzieci z szansą na dom

Dzieci z szansą na dom

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zarząd województwa przyjął sprawozdanie z ubiegłorocznej działalności Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Adopcyjnego w Olsztynie. Dyrektor ośrodka Bożena Puszkiewicz poinformowała członków zarządu, że w 2017 roku przysposobiono do rodzin 117 dzieci.

Z doświadczeń pracowników ośrodka wynika, że zgłaszają się rodzinny gotowe zaadoptować dzieci starsze. Dzieci przysposobionych poniżej 1 roku życia było łącznie 18, do 4 lat – 47, w wieku od 5 do 9 lat – 42 i aż 10 dzieci powyżej 10 roku życia. 104 dzieci trafiło do rodzin polskich, a 13 to były przysposobienia międzynarodowe. Za granicę dotychczas wyjeżdżały głównie rodzeństwa, także chore, wymagające specjalistycznej opieki. Teraz, gdy odgórne polecenia są takie, aby polskich dzieci nie przysposabiać do rodzin zagranicznych, szansa takich podopiecznych na nowe lepsze życie spadła. Ważne jest także, że z adopcji mogą skorzystać tylko dzieci z uregulowaną sytuacją prawną.

Liczba dzieci kierowanych do pieczy zastępczej utrzymuje się względnie na tym samym poziomie. Są to dzieci, dla których ośrodek poszukuje trwałego rozwiązania, jakim jest rodzina przysposabiająca. Do tego potrzebna jest kontynuacja szkoleń dla przyszłych rodziców, wszelkiego rodzaju pomocy i promocji idei adopcji dzieci.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Sportowe sukcesy Kung Fu z Olsztyna

Końcówka roku 2018 była pracowita dla olsztyńskich zawodników