„Dywicka 5-ka” wyszła na szóstkę! [ZDJĘCIA]

„Dywicka 5-ka” wyszła na szóstkę! [ZDJĘCIA]

dywicka-5 (34)

Prawie 200 biegaczy i kijkowiczów wzięło dziś udział w I edycji „Dywickiej 5-ki”, czyli nowego wydarzenia rekreacyjno-sportowego składającego się z biegu i marszu Nordic Walking wokół Jeziora Dywickiego. Wydarzenie odbyło się 30 czerwca. Był pot, był duży wysiłek, było przekraczanie własnych barier i ograniczeń, a wszystko to, z uśmiechem na twarzy.

Z dobrej strony pokazali się też kibice, którzy gorącym dopingiem zagrzewali uczestników do walki na trasie. Wszyscy mieli do pokonania dwa okrążenia ścieżką wokół jeziora, czyli dystans 4878 metrów i co najważniejsze wszyscy ukończyli bieg. Obyło się bez poważnych kontuzji. Cieszy fakt, że „Dywicka 5-ka” oprócz najlepszych mieszkańców Gmina Dywity przyciągnęła też mieszkańców Olsztyna, okolicznych gmin, ale także mieszkańców Mazowsza, czy Pomorza. W nagrodę każdy otrzymał pięknu medal z dywickim sterowcem, dodatkowo najlepsi w swoich kategoriach puchary, a wszyscy elektroniczny pomiar czasu, posiłek, wodę i zabezpieczenie medyczne. Imprezę zorganizowała Gmina Dywity, LZS Dywity i OSP z terenu gminy. Partnerem technicznym był superczas.pl, a sponsorami Drukarnia Spręcograf, Agencja Reklamowa Demo i Trenerzy Wellness z Olsztyna z Emilią Lachowicz na czele. „Dywicka 5-ka” zebrała wiele pozytywnych wśród uczestników i kibiców, że powinna wejść na stałe do kalendarza wydarzeń w Gminie Dywity.

– Widać wyraźnie, że ludzie potrzebują brać czynny udział w wydarzeniach i być aktywnym zyskując przy okazji pozytywne efekty dla zdrowia i kondycji – mówi Jacek Szydło, wójt gminy Dywity.

W kategorii open mężczyzn w biegu zwyciężył Krzysztof Sulewski z Barczewa przed Grzegorzem Zahorskim z Braniewa i Przemysławem Flagą z Barczewa. Wśród kobiet w biegu wygrała Daria Mitręga z Olsztyna przed Magdą Ingielewicz z Braniewa i Katarzyną Piechocką z Ostródy.

Najszybsi biegacze z gminy Dywity to: Joanna Meller – czwarta wśród pań i Sylwester Paluch – piąte miejsce wśród mężczyzn. W biegu Nordic Walking wśród mężczyzn wygrał  Jakub Zaremba z Olsztyna przed Adamem Adamczykiem z Warszawy i Maciejem Jurczakiem z Dobrego Miasta. Wśród pań najszybszą kijkowiczką była Alicja Bertel z Olsztyna przed Ewą Branczewską z Mławy i Moniką Komorowska z Dobrego Miasta. Katarzyna Pach z Różnowa zajęła czwarte miejsce wśród pań, a Daniel Zadworny z Gadów był 10 wśród panów.

Pełne wyniki dostępne pod linkiem:

https://superczas.pl/dywicka5/wyniki#main

Źródło: mat. prasowe UG Dywity

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały