Dwóch siedemnastolatków przyznało się do zniszczenia mienia. Jeden z nich twierdził, że „ ma nerwicę i musiał się wyżyć”

Dwóch siedemnastolatków przyznało się do zniszczenia mienia. Jeden z nich twierdził, że „ ma nerwicę i musiał się wyżyć”

- Kategoria: Na sygnale
0

policja

Dwóch nastoletnich wandali, dzięki telefonicznemu zgłoszeniu świadka, zatrzymali olsztyńscy policjanci. Siedemnastolatkowie kopali w latarnie oraz zniszczyli drewniane osłony drzewek. Jeden ze sprawców powiedział policjantom, że „ma nerwicę i musiał się wyżyć”. Wartość uszkodzonego mienia nie przekracza 420 złotych, dlatego podejrzewani będą odpowiadać za wykroczenie. Kodeks za powyższe przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Dziś kilka minut po północy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące niszczenia mienia przy Parku Kusocińskiego. Zawiadamiający poinformował, że dwóch nastolatków na ulicy Głowackiego kopie w latarnie i niszczy drewniane słupki okalające drzewa. We wskazane miejsce udał się patrol olsztyńskich wywiadowców, który dostrzegł dwie osoby odpowiadające rysopisom sprawców.

Na widok funkcjonariuszy nastolatkowie zaczęli uciekać, lecz po chwili zostali zatrzymani. Dwóch siedemnastolatków przyznało się do zniszczenia mienia. Jeden z nich powiedział, że „ ma nerwicę i musiał się wyżyć”. Ze względu na to, że wartość uszkodzonego mienia została oszacowana na kwotę nie przekraczającą 420 zł, sprawcy odpowiadać będą za wykroczenie.

Za powyższe kodeks przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

29,5 mln zł na gospodarkę wodno-ściekową

Zarząd województwa ogłosił konkurs na dofinansowanie projektów służących