Dwie pracownice wraz ze swoimi kolegami wynosiły towar ze sklepu. Zostali zatrzymani

Dwie pracownice wraz ze swoimi kolegami wynosiły towar ze sklepu. Zostali zatrzymani

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali dwie pracownice sklepu w wieku 19 i 20 lat, oraz ich dwóch kolegów, w wieku 16 i 34 lat, po tym, jak wspólnie i w porozumieniu ukradli wyroby alkoholowe, spożywcze i papierosy. Policjanci udaremnili ich ucieczkę ze skradzionym łupem, gdy Ci chcieli wsiąść do taksówki. Cała czwórka została przewieziona do komendy.

Przedwczoraj (06.03.2018r.), po godzinie 23.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od właścicielki sklepu spożywczego przy ul Kruka, że „coś dziwnego dzieje się w jej sklepie” i prawdopodobnie jej pracownice kradną towar. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol policyjnych wywiadowców, którzy po krótkiej obserwacji nie mieli wątpliwości, że w kradzież zamieszane są cztery osoby – dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Osoby te wynosiły ze sklepu foliowe wypełnione torby nerwowo się rozglądając. Gdy w uliczkę znajdującą się za sklepem wjechała taksówka, którą podejrzani zamierzali odjechać, wywiadowcy natychmiast interweniowali.

Cała czwórka została zatrzymana i przewieziona do komendy. Jak się okazało, dwie kobiety w wieku 19 i 20 lat były zatrudnione w tym sklepie, a kradzieży dokonały wspólnie ze swoimi kolegami: 16 i 34-latkiem. Jak się później okazało, to nie pierwsza taka kradzież grupy znajomych w ostatnim czasie. Wstępna wartość skradzionego dotychczas towaru opiewa na kwotę około 2600 złotych. Osoba nieletnia po wykonaniu czynności w obecności rodzica, została zwolniona, a o jej losach będzie decydował sąd rodzinny i nieletnich. Pozostali dziś usłyszą zarzuty.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (ik/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nowa broń w walce z osobami kierującymi pod wpływem środków odurzających

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie zostali