Dwa groźne wypadki w Gwiździnach

Dwa groźne wypadki w Gwiździnach

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Niestety nie wszyscy, mimo wielu apeli policjantów, pamiętają o tym, że panujące obecnie warunki atmosferyczne i drogowe są wyjątkowo zdradliwe dla kierowców i należy jechać ostrożniej, wolniej i rozsądniej. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii. W Gwiździnach policjanci odnotowali dwa niebezpieczne zdarzenia, w których kierujący zjechali z drogi i uderzyli w drzewa.

W piątek (08.12.2017) rano około godz.. 7:00 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał informację o wywróconym pojeździe w Gwiździnach. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, zastali tam strażaków, którzy wydobywali z pojazdu zakleszczonego mężczyznę. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 18-latek kierujący samochodem marki Peugeot 206 nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad autem, zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w drzewo. Jak się okazało 18-latek nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę samochodu, bowiem nie posiada on prawa jazdy.

wypadek-gwizdziny

Do podobnego zdarzenia doszło w Gwiździnach także w sobotę. Około godz. 14:00 mężczyzna kierujący samochodem marki Peugeot 307 zjechał na lewe pobocze, wrócił na jezdnię, a następnie uderzył w drzewo znajdujące się po prawej stronie drogi. W wyniku tego uderzenia 25-latek wypadł z samochodu na jezdnię. W obu przypadkach kierujący mężczyźni byli trzeźwi. Podróżowali sami. Z obrażeniami ciała trafili do szpitali.

wypadek-gwizdziny1

Policjanci w prowadzonych postępowaniach będą teraz szczegółowo wyjaśniać okoliczności tych zdarzeń.

 

Źródło: KWP Olsztyn (LM/TM)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Piotr Zajączkowski nowym trenerem Stomilu Olsztyn

W piątek (19.10) dzień przed meczem z Puszczą