Dwa groźne wypadki w Gwiździnach

Dwa groźne wypadki w Gwiździnach

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Niestety nie wszyscy, mimo wielu apeli policjantów, pamiętają o tym, że panujące obecnie warunki atmosferyczne i drogowe są wyjątkowo zdradliwe dla kierowców i należy jechać ostrożniej, wolniej i rozsądniej. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii. W Gwiździnach policjanci odnotowali dwa niebezpieczne zdarzenia, w których kierujący zjechali z drogi i uderzyli w drzewa.

W piątek (08.12.2017) rano około godz.. 7:00 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał informację o wywróconym pojeździe w Gwiździnach. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, zastali tam strażaków, którzy wydobywali z pojazdu zakleszczonego mężczyznę. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 18-latek kierujący samochodem marki Peugeot 206 nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad autem, zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w drzewo. Jak się okazało 18-latek nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę samochodu, bowiem nie posiada on prawa jazdy.

wypadek-gwizdziny

Do podobnego zdarzenia doszło w Gwiździnach także w sobotę. Około godz. 14:00 mężczyzna kierujący samochodem marki Peugeot 307 zjechał na lewe pobocze, wrócił na jezdnię, a następnie uderzył w drzewo znajdujące się po prawej stronie drogi. W wyniku tego uderzenia 25-latek wypadł z samochodu na jezdnię. W obu przypadkach kierujący mężczyźni byli trzeźwi. Podróżowali sami. Z obrażeniami ciała trafili do szpitali.

wypadek-gwizdziny1

Policjanci w prowadzonych postępowaniach będą teraz szczegółowo wyjaśniać okoliczności tych zdarzeń.

 

Źródło: KWP Olsztyn (LM/TM)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały