Duże zainteresowanie budową drogi ekspresowej S61

Duże zainteresowanie budową drogi ekspresowej S61

- Kategoria: Wiadomości
0

s-61-szczuczyn-raczki

Trwa pierwszy z dwóch etapów postępowania przetargowego na budowę drogi ekspresowej S61 Szczuczyn-Raczki. Wczoraj złożone zostały wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym na budowę trzech odcinków S61 o łącznej długości 63 km. – Na tym etapie weryfikacji podlegać będzie wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa wykonawców – informuje GDDKiA.

Na poszczególne zadania złożono następującą liczbę wniosków:

Zadanie nr 1 – Szczuczyn – węzeł Ełk Południe (ok. 23 km) – 22 wnioski,
Zadanie nr 2 – węzeł Ełk Południe – węzeł Wysokie (ok. 20 km wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku w ciągu S16 o dł. ok. 4 km) – 22 wnioski,
Zadanie nr 3 – węzeł Wysokie – Raczki (ok. 20 km) – 21 wniosków.

Spośród złożonych wniosków wybierzemy maksymalnie 20 wykonawców w ramach każdego zadania, których wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa będzie spełniała warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu. Na złożenie ofert cenowych wybrani wykonawcy będą mieli 40 dni.

Zamawiający przyjął w postępowaniu dwa kryteria oceny ofert. Oprócz ceny, jednym z kryteriów jest termin realizacji. Wykonawca na etapie składania ofert będzie mógł zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż maksymalny wymagany okres 35 miesięcy, jednak nie krótszym niż 29 miesięcy. Podpisanie umowy przewidujemy w trzecim kwartale 2017 r.

Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”. Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej zgodnie z wymaganiami zamawiającego zawartymi w programie funkcjonalno-użytkowym oraz uzyskanie w imieniu i na rzecz zamawiającego wszelkich wymaganych uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji. Zakończenie robót budowlanych planowane jest w II połowie 2020 r.

Źródło: GDDKiA

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Policjanci interweniowali wobec osób lekceważących ograniczenia i kwarantannę

Kolejne osoby przekonały się o tym, że policjanci