SportSporty walki

Drugi start w sezonie i kolejny sukces. Zawodnicy Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyli 12 medali

Dwanaście medali zdobyli zawodnicy Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy w sobotę (05.10) uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Ciechanowie. W turnieju udział wzięło ponad 200 zawodników z 20 klubów z całej Polski.

Podczas turnieju rozegrano konkurencję kata indywidualne i kata team (układy) oraz Kumite (walki) Semi i Full contact. Olsztyńscy zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, zarówno w konkurencji kata, jak i kumite, zdobywając 3 złote medale, 2 srebrne i 7 brązowych.

Złote krążki wywalczyły: Patrycja Block(kumite), Aisha Ndiaye (kumite) i Aisha Ndiaye (kata). Srebrne medale przywiozły do Olsztyna Malwina Otremba (kumite), Aisha Ndiaye , Patrycja Block i Zuza Dąbkowska(kata team). Z brązowym medalem wrócili: Maurycy Otremba (kumite), Franciszek Powierża (kumite), Aleksandra Wojnicz (kumite), Arnold Kulmagambetow (kumite), Nikoletta Kulmagambetowa (kumite), Zuzanna Dąbkowska (kumite i kata).

Trzymamy kciuki za kolejne starty olsztyńskich zawodników. W najbliższą sobotę, 12 października swoich sił spróbują juniorzy młodsi i seniorzy na Mistrzostwach Polski Karate w Szczecinie – informuje trener Marek Wieczorek.