Druga tura programu 500+

Druga tura programu 500+

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UM Olsztynafot. UM Olsztyna

Zbliża się kolejny czas składania wniosków o świadczenie wychowawcze 500+. Dodatkowe 500 zł przysługuje rodzicom na drugie i kolejne dziecko. Na podstawie dotychczasowych wniosków pieniądze będą wypłacane tylko do września. Chcąc ubiegać się  o dalsze świadczenia należy ponownie zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

– Wszyscy olsztynianie korzystający ze świadczenia 500+ powinni po raz kolejny złożyć wnioski o ustalenie prawa do jego otrzymywania – mówi dyrektor MOPS, Elżbieta Skaskiewicz. – Złożenie wniosku pozwoli na kontynuację świadczenia od października.

Wnioski będą przyjmowane od 1 sierpnia. Można to zrobić osobiście lub elektronicznie.

– Zachęcamy do składania wniosków w formie elektronicznej – dodaje Saskiewicz. – Można to zrobić przy pomocy bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia, profilu zaufanego ePUAP lub PUE ZUS. To rozwiązanie pozwoli uniknąć czekania w kolejce.

Zwolennicy tradycyjnych metod  mogą złożyć wniosek osobiście w głównej siedzibie MOPS: w Centrum Informacji, przy al. Piłsudskiego 61a oraz w siedzibie Świadczenia Wychowawczego 500+, mieszczącego się przy al. Piłsudskiego 32 (III piętro, pokój 319). Dokumenty będą przyjmowane w poniedziałek od 7:30 do 16:30 i od wtorku do piątku od 7:30 do 15:00.

Wzory wniosków są dostępne w obu siedzibach MOPS oraz na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej www.mpips.gov.pl .Warto śledzić stronę ministerstwa z racji planowanych od 1 sierpnia zmian w ustawie.  Bieżące informacje na temat zmian będą dostępne również na stronie http://mopsolsztyn.bip.gov.pl/

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Potrącenie rowerzysty na trasie Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego