Dodatkowe pieniądze na regionalną służbę zdrowia

Dodatkowe pieniądze na regionalną służbę zdrowia

- Kategoria: Wiadomości
0

lekarz-4280497_12800101.jpg

Są dodatkowe pieniądze na regionalną służbę zdrowia. Przebudowa oddziałów, podniesienie jakości usług medycznych, termomodernizacja budynków – to przykładowe projekty, o dofinansowaniu których właśnie zdecydował zarząd województwa.

– Uruchamiamy listy rezerwowe, to już ostatnia prosta w akcesji środków w naszym regionalnym programie operacyjnym mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Dodatkowe pieniądze przeznaczamy na to, co teraz najważniejsze, czyli między innymi na wsparcie ochrony zdrowia. Na bieżąco kierujemy tam fundusze z budżetu samorządu województwa i z programów europejskich. Jesteśmy w stałym kontakcie z placówkami medycznymi, reagujemy na bieżące zapotrzebowania.

Na działania poprawiające efektywność energetyczną budynków dofinansowanie dostaną szpitale: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie (wartość 5 mln zł, dofinansowanie 2,5 mln zł), Giżycka Ochrona Zdrowia (wartość 4,5 mln zł, dofinansowanie 3,4 mln zł) i Szpital Powiatowy w Pasłęku (wartość 5,5 mln zł, dofinansowanie 3,4 mln zł).

Szpital MSWiA realizuje także projekt poprawiający bezpieczeństwo świadczenia usług w leczeniu chemioterapią (wartość 2 mln zł, dofinansowanie 1,7 mln zł). Natomiast Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie dostanie wsparcie na modernizację oddziałów neurologicznego i udarowego (wartość 9 mln zł, dofinansowanie 7,3 mln zł).

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus. 960 nowych przypadków w woj. warmińsko-mazurskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (26.02) o 11539 nowych