Diler narkotykowy zatrzymany na Zatorzu. W mieszkaniu miał narkotyki, a w piwnicy kradzione rowery

Diler narkotykowy zatrzymany na Zatorzu. W mieszkaniu miał narkotyki, a w piwnicy kradzione rowery

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KWP Olsztynfot. KWP Olsztyn

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca miasta, który według ich informacji miał handlować narkotykami. Podczas przeszukania jego mieszkania, a także innych zajmowanych przez niego pomieszczeń, funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków, pieniądze uzyskane z ich sprzedaży, a także sześć rowerów pochodzących z kradzieży na terenie Olsztyna.

Do zatrzymania dilera doszło wczoraj (12.05.2016) na olsztyńskim Zatorzu o godz. 19:00 na ul. Puszkina.

Z wcześniejszych ustaleń policjantów wynikało, że 21-latek najprawdopodobniej rozprowadza narkotyki nie tylko na terenie Zatorza ale również całego miasta. Funkcjonariusze mieli również informację, że młody mężczyzna może mieć związek z ostatnimi licznymi kradzieżami rowerów.

Przypuszczenia policjantów z Wydziału Narkotykowego Komendy miejskiej Policji w Olsztynie potwierdziły się, gdy przeszukane zostały pomieszczenia zajmowane przez 21-latka.

W mieszkaniu na Zatorzu policjanci znaleźli około 1500 porcji metamfetaminy i amfetaminy, 200 porcji marihuany i ponad 50 tabletek ekstazy. Funkcjonariusze zabezpieczyli także ponad 18 tys. zł w gotówce, która pochodziła w większości ze sprzedaży narkotyków. Wartość rynkowa zabezpieczonych substancji wynosi ponad 30 tys. zł.

Jak ustalili policjanci 21-letni mieszkaniec Olsztyna ma na sumieniu nie tylko przestępstwa narkotykowe. Podczas przeszukania piwnicy należącej do członka jego rodziny policjanci znaleźli pięć rowerów pochodzących najprawdopodobniej z kradzieży. Szósty został odnaleziony w kiosku dzierżawionym przez 21-latka. Wszystkie jednoślady zostały zabezpieczone. Już wiadomo, że część z nich jest zarejestrowana w systemie policyjnym jako utracona w wyniku kradzieży. Policjanci będą ustalać właścicieli i przekazywać rowery w ich ręce.

W czwartek 21-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Dziś zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz handlu nimi.

Za przestępstwa te grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wyjaśniają także udział 21-latka w kradzieży rowerów.

Źródło: KWP Olsztyn (MP/TM)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Van Pur zamierza kupić Browar Braniewo od Grupy Żywiec. Podpisano list intencyjny

15 października Van Pur S.A. i Grupa Żywiec