Decyzję ustalającą podatek od nieruchomości dostarczy ratuszowy goniec

Decyzję ustalającą podatek od nieruchomości dostarczy ratuszowy goniec

- Kategoria: Wiadomości
0

goniec1

Blisko 50 tysięcy decyzji ustalających podatek od nieruchomości za 2015 trafi do olsztyńskich podatników w tym roku. 5 stycznia rozpoczęła się ich dystrybucja przez gońców Urzędu Miasta Olsztyna.

Goniec zapuka dwa razy

Decyzje będą dostarczone podobnie, jak w roku ubiegłym, przez gońców Urzędu Miasta na wcześniej wskazany przez podatnika adres zamieszkania. Odbiór decyzji należy pokwitować na zwrotnym potwierdzeniu odbioru. W przypadku nieobecności podatnika, goniec zobowiązany jest do dwukrotnego pozostawienia awiza.

Tysiące decyzji na jeden raz?

Należy zaznaczyć, że z uwagi na dużą liczbę decyzji korespondencja będzie doręczana podatnikom sukcesywnie na poszczególnych ulicach Olsztyna. Nie należy się więc martwić, że w jednej części mieszkańcy otrzymali dokument o wymiarze podatku, a w drugiej jeszcze nie. W przypadku, gdy podatnik nie otrzymał do końca marca 2015, ani decyzji, ani awiza, należy zgłosić ten fakt do Wydziału Podatków i Opłat.

Dokąd dzwonić, gdy dostałeś awizo?

W przypadku pozostawienia przez gońca awizo, szczegółowych informacji na temat możliwości i miejsca odbioru korespondencji udziela Wydział Administracyjno – Gospodarczy: Kancelaria Ogólna pok. 22, tel.: 89 527 31 11 wew. 604.

Płatność podatku

Termin płatności I raty podatku upływa 15 marca, w przypadku nie otrzymania decyzji do końca lutego 2015 termin płatności raty podatku wynosi 14 dni od dnia otrzymania decyzji.

Wpłat dokonywać należy na rachunek bankowy organu podatkowego 42103012180000000090401505 (Bank Handlowy w Warszawie S.A.).

Wpłaty dokonywane w oddziale Banku Handlowego w Warszawie S.A. położonego przy ul. Mrongowiusza 7/15 oraz niżej wymienionych placówkach Warmińskiego Banku Spółdzielczego wolne są od dodatkowych opłat:

– Filia w Urzędzie Miasta Olsztyna, Pl. Jana Pawła II/1
– Filia Nr 1 w Olsztynie, Plac Bema 5,
– Filia Nr 2 w Olsztynie, ul. Pstrowskiego 14c/e,
– Filia Nr 3 w Olsztynie, ul. Sucharskiego 4B,
– Filia Nr 4 w Olsztynie, ul. Jeziorna 1,
– Filia Nr 6 w Olsztynie, ul. Oczapowskiego 12.

Właściciele nieruchomości, użytkownicy wieczyści gruntów, posiadacze nieruchomości Gminy Olsztyn i Skarbu Państwa, którzy z różnych przyczyn nie wykazali jeszcze posiadanych nieruchomości do opodatkowania proszeni są o zgłoszenie się z aktem notarialnym nabycia nieruchomości w pokoju nr 20 przy ul. Wyzwolenia 30 lub przesłanie wypełnionego druku IN-1 wraz z odpowiednią liczbą załączników na adres Urzędu Miasta Olsztyna Pl. Jana Pawła II 1, 10-101 Olsztyn.

 

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 964 nowe przypadki na Warmii i Mazurach. Najwięcej w Olsztynie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (04.12) o 13239 nowych