Daniel Zadworny nowym wójtem Gminy Dywity

Daniel Zadworny nowym wójtem Gminy Dywity

- Kategoria: Wiadomości
0

daniel-zadworny

Gmina Dywity ma nowego wójta! Został nim Daniel Zadworny, który w II turze wyborów samorządowych w dniu 4 listopada 2018 roku pokonał Henryka Pacha. Swój głos na Daniela Zadwornego oddało 3006 osób, co przekłada sie na 67,54 proc.. Z kolei poparcie dla Henryka Pacha wyniosło 1445 głosów, co stanowi 32,46 proc. Frekwencja wyborcza w gminie wyniosła 49,27%.

Nowy wójt, który zastąpi na stanowisku Jacka Szydło, sprawującego swoją funkcję przez sześć kadencji podziękował mieszkańcom.

– Pragnę gorąco wszystkim Państwu podziękować za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście. Dziękuję za każdy oddany głos. To wielka radość, a także zobowiązanie do wytężonej pracy na rzecz naszej Gminy – mówi wójt-elekt Daniel Zadworny, którego mieszkańcy wybrali na 5-letnią kadencje 2018-2023. – Codziennie będę starał sie przekonać Państwa, że podjęliście dobrą decyzję. Do swojego programu ciężką pracą przekonywać chciałbym także tych mieszkańców, którzy nie oddali na mnie głosu.

Największe poparcie Daniel Zadworny osiągnął w obwodzie Tuławki obejmującym Tuławki i Gady, gdzie zagłosowało na niego prawie 85 proc. wyborców. Poparcie na poziomie powyżej 70 proc. nowy wójt uzyskał też w obwodzie nr 1 – Dywity, Dągi (prawie 77 proc.) i w Spręcowie (prawie 73 proc.).

Spośród 10 obwodów wyborczych Daniel Zadworny zwyciężył w dziewięciu z nich, a Henryk Pach wygrał jedynie w obwodzie usytuowanym w Domu Opieki Społecznej „Dom nad Doliną” w Różnowie, gdzie otrzymał 2 głosy, a Daniel Zadworny 1 głos. Największa frekwencja wyborcza została odnotowana w obwodzie nr 1 – Dywity, Dągi (55,27%), a najmniejsza w obwodzie Gradki (36,48%).

wyniki-wyborow-dywity

Daniel Zadworny – informacje o nowym wójcie

Nowy wójt Gminy Dywity ma 40 lat, mieszka w miejscowości Gady wspólnie z żoną i dwójką dzieci. Jest prawnikiem i urbanistą, a także rzeczoznawcą majątkowym. Doświadczenie samorządowe zaczął zdobywać 15 lat temu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego. To tam miał możliwość zajmowania się planowaniem rozwoju regionalnego województwa, biorąc udział w pracach nad dokumentami programowi związanymi z wdrażaniem środków Unii Europejskiej. Z samorządem Gminy Dywity związany jest od ponad 11 lat, początkowo na stanowisku sekretarza gminy, później również zastępcy wójta.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana terminu prac drogowych na skrzyżowaniu Pstrowskiego/Dworcowa

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje,