Cztery restauracje z regionu na liście 100. najlepszych restauracji w Polsce

Cztery restauracje z regionu na liście 100. najlepszych restauracji w Polsce

- Kategoria: Ciekawostki
0

100-best-restaurants

Restauracja Pałacowa Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, Restauracja Refektarz Hotelu Zamek Ryn, Gościniec Ryński Młyn w Rynie oraz Restauracja Romantyczna Hotelu SPA Dr Irena Eris na Wzgórzach Dylewskich znalazły się na liście 100. najlepszych restauracji w Polsce w VII edycji plebiscytu Poland 100 Best Restaurants 2017. Nagroda Poland 100 Best Restaurants to potwierdzenie jakości i podkreślenie znaczenia restauracji z regionu na arenie ogólnopolskiej.

Konkurs i zarazem przewodnik po najlepszych restauracjach w Polsce Poland 100 Best Restaurants to prestiżowy, pierwszy i jedyny w skali kraju projekt o takim zasięgu i formule. Restauracje są bowiem w głównej mierze oceniane przez konsumentów, dzięki temu ocena jest bardziej obiektywna i wiarygodna niż recenzja jednego lub garstki krytyków kulinarnych. Na ocenę i końcowy wynik składają się: ocena restauracji przeprowadzona przez ankieterów wśród klientów odwiedzających daną restaurację, głosowania na stronie internetowej akcji, głosowania w mediach społecznościowych oraz ocena inspektorów przeprowadzona podczas badania Mystery Shopping.

Nagrody były przyznawane w KATEGORII: NAJLEPSZA RESTAURACJA W POLSCE oraz NAJLEPSZA KARCZMA W POLSCE w czterech grupach: AWARD OF EXCELLENCE – jeden widelecBEST OF AWARD OF EXCELLENCE – 2 widelceGRAND AWARD – 3 widelce oraz GRAND AWARD – 3 widelce plus. Miejsce restauracji w grupie ustalane jest na zasadzie – 75% oceny konsumentów – ankiety, głosowania, 25% oceny inspektorów.

Najlepszą restauracją w Polsce została Restauracja N31 RESTAURANT & BAR z Warszawy. Najlepszą karczmą w Polsce została Karczma Litworowy Staw w Białce Tatrzańskiej.

GRAND AWARD 3 WIDELCE otrzymały:

RESTAURACJA PAŁACOWA HOTELU ANDERS – Stare Jabłonki
RESTAURACJA REFEKTARZ HOTEL ZAMEK RYN – Ryn
RESTAURACJA ROMANTYCZNA HOTEL SPA DR IRENA ERIS WZGÓRZA DYLEWSKIE – Wysoka Wieś

BEST OF AWARD OF EXCELLENCE 2 WIDELCE otrzymał:

GOŚCINIEC RYŃSKI MŁYN – Ryn

Dariusz Struciński, szef kuchni Hotelu Anders, po Gali wręczenia nagród, powiedział: „Znalezienie się w czołówce polskich restauracji piąty rok z rzędu to potwierdzenie jakości, jaką oferujemy Gościom Hotelu Anders na co dzień, każdego dnia od ponad 20 lat funkcjonowania restauracji. Hotelu Anders w Starych Jabłonkach słynie z wybitnej kuchni polskiej. Szczególne miejsce w menu znajdują dania regionalne inspirowane bogactwem Warmii i Mazur, jak np. szare kluski z okrasą z gęsiny w sosie maślankowym. Kuchnia Hotelu Anders oparta jest o zdrowe, markowe i certyfikowane produkty dostarczane przez lokalnych dostawców, np. sery z Wójtowa,  jabłka z Głotowa, czy miody od „Bartnika Mazurskiego”. W Hotelu Anders wypiekamy własny chleb na żytnim zakwasie, wykorzystujemy sok z brzozy oraz konfitury z czarnego bzu i rokitnika. Wędzonki pochodzą z własnej wędzarni, dziczyzna z Lasów Taborskich, a ryby z okolicznych gospodarstw rybackich. Na zimę szczególnie polecam pastrami z kaczki podane z chutneyem jabłkowym z lekką nutą kawy oraz duszoną nogę z gęsi w kwasie chlebowym z pieczonymi warzywami i sosem z podpiwka. Zima to czas, kiedy powinniśmy pamiętać o ciepłych, aromatycznych, dymnych smakach i takie też znajdują się w zimowej odsłonie menu à la carte Restauracji Pałacowej Hotelu Anders.”

W plebiscycie przyznano również nagrody specjalne – SZEFEM KUCHNI ROKU 2017 został Robert Sowa, OSOBOWOŚCIĄ KULINARNĄ ROKU 2017 został Robert Skubisz. NAJLEPSZYM TELEWIZYJNYM PROGRAMEM KULINARNYM 2017 został Polski Grill – TVP S.A. KSIĄŻKĄ KUCHARSKĄ ROKU 2017 została „Z miłości do lokalności” Tomasza Jakubiaka a NAJLEPSZĄ IMPREZĄ ROKU 2017 „GOTUJ Z SERCEM” – zorganizowana przez KLUB SZEFÓW KUCHNI podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Źródlo: mat. prasowe/hotelanders.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na