Cztery nowe samochody dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Cztery nowe samochody dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

- Kategoria: Wiadomości
0

kia_rio_pcpr

Tabor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie powiększy się z końcem roku o cztery nowe samochody. Pojazdy te trafią do Domów dla Dzieci i zastąpią 16-letnie busy.

O zakupie samochodów zdecydował Zarząd Powiatu. PCPR w Olsztynie przeznaczył na ten cel kwotę 195 tys. zł. Pięcioosobowe auta marki Kia Rio mają silniki benzynowe o pojemności 1.2 litra i są wyposażone w instalację gazową. Od stycznia będą służyć powiatowym jednostkom.
Dwa zakupione auta trafią do Domów dla Dzieci w Gryźlinach i Biskupcu, a pozostałe dwa będą do dyspozycji koordynatorów rodzin zastępczych w powiecie.

Nowe samochody będą służyć do przewozu dzieci i załatwiania wszelkich spraw szkolnych, rodzinnych, medycznych. Te samochody są dla nas bezcenne. Dzięki nim koordynatorzy będą mogli jeszcze więcej czasu poświęcać rodzinom, a tym samym będą pomagać, wspierać, ale również sprawdzać, w jaki sposób sprawowana jest opieka – wyjaśnia Arkadiusz Paturej, dyrektor PCPR w Olsztynie.

Wspieranie pieczy zastępczej to zadanie realizowane przez samorząd powiatu ze szczególną troską. Zakup samochodów z pewnością wpłynie na poprawę sprawowanej opieki – mówi Małgorzata Chyziak, starosta olsztyński.

Źródło, fot: powiat-olsztynski.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pobił 55-latka, wrzucił go do bagażnika, a następnie utopił w stawie. Usłyszał zarzut zabójstwa

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska podejrzanego