Czołowe zderzenie rowerzystek na ścieżce przy al. Sikorskiego

Czołowe zderzenie rowerzystek na ścieżce przy al. Sikorskiego

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Złamany palec jednej rowerzystki i rozcięta noga drugiej – to efekt zderzenia dwóch rowerzystek na ścieżce rowerowej. Obie panie były trzeźwe. Policjanci prowadzą teraz czynności mające ustalić przebieg tego zdarzenia. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów, rozsądek i ograniczone zaufanie w stosunku do pozostałych użytkowników dróg.

Wczoraj (08.08.2017) po godz. 15:00 na ścieżce rowerowej w Olsztynie przy ul. Sikorskiego doszło do groźnego zdarzenia, w którym udział brały dwie rowerzystki. Jedna z nich (29-latka) jadąc w kierunku centrum miasta nagle zjechała na lewą stronę drogi rowerowej, po której poruszała się druga rowerzystka (23-latka).

Skutkiem tego nieprzemyślanego nagłego manewru było zderzenie cyklistek. W jego wyniku obie odniosły poważne obrażenia: 23-latka doznała złamania palca, a 29-latka rany ciętej nogi, którą opatrzyli lekarze.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego. Sprawczyni wypadku odpowie przed sądem za nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci przypominają o kilku podstawowych zasadach poruszania się rowerem po ścieżce rowerowej:

• jeśli poruszasz się chodnikiem, pamiętaj, że jako rowerzysta jesteś na nim gościem, dlatego pamiętaj o bezpieczeństwie pieszych, nie wymijaj ich slalomem z dużą prędkością i nie rozganiaj na boki aby zeszli z twojego toru jazdy.

• jeśli jedziesz ścieżką rowerową, zwróć uwagę na to, że jazda parami blokuje większą część drogi dla rowerów. Nie wyprzedzaj gdy z naprzeciwka nadjeżdża inny cyklista. Pamiętaj, że na ścieżce rowerowej tak jak na ulicy obowiązuje ruch prawostronny, dlatego każdy manewr powinien być również odpowiednio sygnalizowany wyciągnięciem ręki.

Zachowaj ostrożność podczas poruszania się po ścieżce rowerowej – wprawdzie jadąc na wprost masz pierwszeństwo ale nie zwalnia cię to z konieczności pamiętania o zasadzie ograniczonego zaufania do pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KMP Olsztyn (RP/TM)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podpisano umowę na dostawę do Olsztyna nowych tramwajów

 Dziś (18 lipca) w Urzędzie Miasta została podpisana