Często kupujesz walutę? Kantor internetowy zaoferuje Ci lepszy kurs walut niż stacjonarny

Często kupujesz walutę? Kantor internetowy zaoferuje Ci lepszy kurs walut niż stacjonarny

- Kategoria: Polecane artykuły
0

waluty

Otwarte granice w ramach Unii Europejskiej pozwalają nam na podróże bez paszportu. Internet daje dostęp do e-sklepów na całym świecie. To dwa dobre powody, by często kupować waluty obce. A jak to robić najtaniej?

Kupno waluty samo w sobie nie jest żadnym problemem. Wystarczy mieć złotówki, by móc wymienić je na dolary, franki, euro czy funty. Tradycyjny sposób to udanie się do kantoru stacjonarnego. Tu dokonuje się transakcji z ręki do ręki, czyli cały czas mamy na oku swoje pieniądze. Nie trzeba przy tym wypełniać żadnych formularzy, pisać oświadczeń, poświadczać prawa do pieniędzy. Transakcja odbywa się anonimowo. I na tym zalety się kończą.

Waluty w kantorach stacjonarnych mają niekorzystny kurs. Powód? Muszą na siebie zarobić, a stają się coraz mniej popularne. Dodatkowo generują koszty utrzymania, zarówno miejsca, jak i pracowników. Nieco korzystniejszy kurs można znaleźć w bankach, ale nadal nie jest to to, czego szukamy. Banki także muszą pokryć koszty swojego utrzymania i nie są zainteresowane oferowaniem tanich pieniędzy.

Bankowe kantory internetowe, to kolejne miejsce na mapie możliwości wymiany złotówek na waluty obce, które warto sprawdzić. Tutaj ceny różnią się w zależności od banków, niektóre można uznać za atrakcyjne, zwłaszcza jeśli wymiana odbywa się sporadycznie. Na ogół dokonywanie takich transakcji wiąże się z koniecznością założenia konta walutowego. Wiele banków nie pobiera za takie konta dodatkowych opłat, ale przed założeniem warto się upewnić.

Konto walutowe przyda się także przy korzystaniu z internetowych kantorów. To właśnie tam ceny walut są najniższe na rynku. Wynika to ze stosunkowo niewielkich kosztów utrzymania takich instytucji. Poza tym kantory internetowe dzięki niskiej cenie mogą zarabiać na dużych obrotach. Podobny mechanizm dotyczy sklepów internetowych. Nikt nie boi się w nich kupować, prawda? Tak samo nie ma powodu obawiać się e-kantorów.

Przy częstych wymianach złotówek na waluty obce kantor internetowy jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Nawet jeśli różnice w kursach walut wyglądają na stosunkowo niewielkie, warto przeliczyć sobie, ile oszczędzimy, kupując kilka tysięcy w obcej walucie. Tu już różnice mogą sięgać kilkudziesięciu, a nawet kilkuset złotych. Niektóre kantory internetowe dysponują porównywarkami, możemy tuż przed transakcją sprawdzić, czy bardziej opłaca się dokonać zakupu w e-kantorze, czy w naszym banku.

Śledzenie kursów walut i błyskawiczne reagowania na niewielkie nawet wahania może być dobrym sposobem na dodatkowy zastrzyk gotówki. Jak to zrobić, można sprawdzić tutaj: http://mamopracuj.pl/sledz-kursy-walut-i-pomnazaj-oszczednosci/

Artykuł sponsorowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Kolejny krok do budowy drogi ekspresowej S16

Minister Infrastruktury zatwierdził Program Inwestycji dla budowy drogi