Coraz bliżej remontu ul. Jagiellońskiej

Coraz bliżej remontu ul. Jagiellońskiej

- Kategoria: Wiadomości
2

jagiellonska23.jpeg

Już wkrótce rozpocznie się pierwszy etap przebudowy odcinka ul. Jagiellońskiej od skrzyżowania z ul. Limanowskiego do skrzyżowania z ul. Wrocławską (dawna ul. Hanki Sawickiej).

Docelowo przebudowie poddany zostanie blisko kilometrowy odcinek ul. Jagiellońskiej aż do okolicy skrzyżowania z ul. Bydgoską.

W pierwszym etapie remont obejmie fragment ul. Jagiellońskiej od skrzyżowania z ul. Limanowskiego do skrzyżowania z ul. Wrocławską (dawna ul. Hanki Sawickiej). Prace mają rozpocząć się już na początku marca i zakończyć do końca czerwca 2018 roku.

Najważniejszymi elementami inwestycji będzie budowa zatoki autobusowej (naprzeciwko osiedla na terenie dawnej jednostki wojskowej), remont chodników, budowa drogi rowerowej i wydłużenie pasów do lewoskrętu w ul. Limanowskiego. Przebudowane zostaną również sieci, w tym kanalizacji deszczowej, elektrycznej, sanitarnej.

Koszt remontu odcinka drogi od Sybiraków do Wrocławskiej to ponad 3,4 mln zł, z czego prawie 2 mln zł  pochodzi z dofinansowania unijnego, jakie Gmina Olsztyn uzyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Źródło: UM Olsztyna/własne

2 Komentarze

  1. Super, nie moge doczekac sie tej prowizorki z zapadnietymi studzienkami i

  2. Super. czekamy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Potrącenie rowerzysty na trasie Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego