Coraz bliżej remontu ul. Jagiellońskiej

Coraz bliżej remontu ul. Jagiellońskiej

- Kategoria: Wiadomości
2

jagiellonska23.jpeg

Już wkrótce rozpocznie się pierwszy etap przebudowy odcinka ul. Jagiellońskiej od skrzyżowania z ul. Limanowskiego do skrzyżowania z ul. Wrocławską (dawna ul. Hanki Sawickiej).

Docelowo przebudowie poddany zostanie blisko kilometrowy odcinek ul. Jagiellońskiej aż do okolicy skrzyżowania z ul. Bydgoską.

W pierwszym etapie remont obejmie fragment ul. Jagiellońskiej od skrzyżowania z ul. Limanowskiego do skrzyżowania z ul. Wrocławską (dawna ul. Hanki Sawickiej). Prace mają rozpocząć się już na początku marca i zakończyć do końca czerwca 2018 roku.

Najważniejszymi elementami inwestycji będzie budowa zatoki autobusowej (naprzeciwko osiedla na terenie dawnej jednostki wojskowej), remont chodników, budowa drogi rowerowej i wydłużenie pasów do lewoskrętu w ul. Limanowskiego. Przebudowane zostaną również sieci, w tym kanalizacji deszczowej, elektrycznej, sanitarnej.

Koszt remontu odcinka drogi od Sybiraków do Wrocławskiej to ponad 3,4 mln zł, z czego prawie 2 mln zł  pochodzi z dofinansowania unijnego, jakie Gmina Olsztyn uzyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Źródło: UM Olsztyna/własne

2 Komentarze

  1. Super, nie moge doczekac sie tej prowizorki z zapadnietymi studzienkami i

  2. Super. czekamy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana organizacji ruchu na przebudowywanej ul. Towarowej

W nocy z poniedziałku na wtorek (z 13