Ciekawe zjawisko na olsztyńskim niebie. Czy to chemtrails?

Ciekawe zjawisko na olsztyńskim niebie. Czy to chemtrails?

- Kategoria: Ciekawostki, Złapane w kadrze
1

fot. Instagramfot. Instagram

Wiele osób wczorajszego dnia (17.09) spoglądając w niebo, zauważyło coś niezwykłego. Wieczorem na niebie dało się zauważyć przecinające się smugi kondensacyjne przypominające kształt szachownicy.

Smugi te są wynikiem kondensacji pary wodnej zawartej w atmosferze, a inicjatorem są zarodki kondensacji zawarte w spalinach samolotu oraz turbulencje wywołane jego lotem. Aby powstała smuga kondensacyjna para wodna zawarta w powietrzu musi być przechłodzona. Wyziewy silnikowe samolotów, w zależności od temperatury punktu rosy mogą natychmiastowo ulec sublimacji lub pozostać w powietrzu i stać się ziarnami kondensacji, co prowadzi do skroplenia pary wodnej i powstawania smug.

W ciągu kilku minut w serwisie Instagram pojawiło się dużo zdjęć tego niezwykłego zjawiska – również w innych miastach.

Zdjęcia zamieszczone w serwisie Instagram:

Olsztyn

Warszawa

Od wielu lat po całym świecie chodzi teoria spiskowa, że „chemtrails” czyli„chemiczne ślady”; skrót od chemical trails i gra słów na contrails – teoria spiskowa zakładająca, że smuga kondensacyjna powstająca za lecącym samolotem w niektórych przypadkach jest wytworem mającym utajony cel, wywoływany dystrybucją na wielkich obszarach dużych ilości substancji, które mogą być szkodliwe dla organizmów żywych.

Różne środowiska naukowe i rządowe zaprzeczają tej tezie i jest ona przez nie oficjalnie uznawana za teorię spiskową. Uspokajamy więc, że jak dotąd żadne prowadzone badania nie potwierdziły istnienia „chemtrailsów”.

Źródło: Wikipedia, własne

1 Komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obraz CAPTCHY

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Meteorolodzy z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych Zespół w