CBŚ zlikwidowało magazyn dystrybucji amfetaminy i marihuany. Blisko 5 kg narkotyków nie trafi na rynek

CBŚ zlikwidowało magazyn dystrybucji amfetaminy i marihuany. Blisko 5 kg narkotyków nie trafi na rynek

- Kategoria: Na sygnale
0

policja-zatrzymany-elblag

Zlikwidowany magazyn dystrybucji amfetaminy i marihuany, zabezpieczone blisko 5 kg narkotyków oraz zatrzymani dwaj mieszkańcy Elbląga wywodzący się z lokalnego środowiska pseudokibiców, to efekt realizacji przeprowadzonej przez policjantów Centralnego Biura Śledczego. Narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 150 tysięcy złotych nie trafią na lokalny rynek.
Policjanci Centralnego Biura Śledczego w ostatnich dniach po raz kolejny uderzyli w środowisko zajmujące się przestępczością narkotykową. Również i tym razem cios był dość dotkliwy – 5 kg narkotyków nie trafi na rynek.

Funkcjonariusze ustalili, że osoby wywodzące się z lokalnego środowiska pseudokibiców mogą wprowadzać do obrotu znaczne ilości narkotyków. Zebrane przez funkcjonariuszy informacje pozwoliły na określenie lokalizacji magazynu, z którego miały być dystrybuowane narkotyki oraz ustalenie osób mających związek z nielegalną działalnością.

We wtorek po południu grupa realizacyjna weszła do jednego z mieszkań na terenie Elbląga. To tam miały być dostarczane narkotyki, mieszane, a następnie dystrybuowane. Odpowiedzialny za to miał być Tomasz B. W wynajmowanym lokalu policjanci zabezpieczyli 4 kg amfetaminy, blisko 1 kg marihuany oraz kofeinę.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 150 tysięcy złotych. Tam też zatrzymali 24-letniego Tomasza B. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jego los podzielił 27-letni Kamil B., przy którym policjanci zabezpieczyli pieniądze i niewielkie ilości narkotyków. Funkcjonariusze przeszukali jeszcze jeden lokal. Tam zabezpieczyli około 50 gramów marihuany.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków. Grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Elblągu. Dzisiaj zapadną decyzje o zastosowaniu środków zapobiegawczych. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

[hana-flv-player video=”http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/32/32-8254.mp4″ width=”600″ description=”” player=”5″ autoload=”true” autoplay=”false” loop=”false” autorewind=”true” /]

 

Źródło, fot.: KWP Olsztyn
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Andrzej Duda ponownie prezydentem RP

Dziś (13.07) wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne