Caravana Banda zagra w Galerii Sowa

Caravana Banda zagra w Galerii Sowa

fot. mat. prasowe organizatorafot. mat. prasowe organizatora

Powalającą mieszankę hiszpańskiej, bałkańskiej i gypsy jazzowej nuty będzie można usłyszeć już w niedzielę 28 stycznia w Galerii Sowa. Muzycy z Caravana Banda tworzą na scenie niesamowitą energię i prezentują kunszt muzyczny na światowym poziomie.

Na wyjątkowe doświadczenie tej muzyki składa się taniec i głos flamenco Magdy Navarrete, Czeska Orkiestra Dęta i międzynarodowa grupa wybitnych muzyków. Caravana Banda od ponad trzech lat podbija publiczność w Czechach, na Słowacji, w Niemczech i w Polsce, a teraz także w Brazylii. Producentem zespołu jest sam Ale Siqueira – pięciokrotny zdobywca nagrody Grammy latino.

W olsztyńskiej Galerii Sowa będzie można usłyszeć melodie z bardzo starego świata: rodem z cygańskich opowieści, muzyki bałkańskiej, kurpiowskich zawijasów i rytmów flamenco. Energia tej muzyki wije się i łączy z pełnymi przejmujących tekstów i melodii piosenkami, które ten polsko-czeski zespół pisze, gra, tworzy i komponuje. W ich utworach słychać kurpiowskie echa, nuty rodem z czeskich Moraw, Rumunii, Albanii, Serbii, Hiszpanii, Portugalii.

Zespół żongluje stylami, rytmami, melodiami i językami. To prawdziwe widowisko muzyczne dla wszystkich zmysłów. Magda Navarrete potrafi trafić na tony niskie i wysokie, nucić przestrzeń między nimi, by za chwilę zaatakować dźwięki z całym swym temperamentem i energią. Obrazu dopełnia orkiestra pełna egzotycznych instrumentów, utalentowanych, ekscentrycznych muzyków:

  • Magda Navarrete – wokal, taniec,caravana-banda-sowa
  • Tomas Prusa – aranżacje, sax, wokal,
  • Andrzej Lewocki – gitara, oud, cajón,
  • Jiri Genrt – tuba,
  • Jakub Masek – euphonium,
  • Vaclav Kalenda – trompet,
  • Mateusz Sieradzan – tapan, cajón, darabuka.

28 stycznia Galeria Sowa przy ul. Zamkowej 2, godz. 18.00.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 55 zł i można je kupić na www.biletyna.pl, w Galerii Sowa. W dniu koncertu cena wynosi 65 zł.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nowa broń w walce z osobami kierującymi pod wpływem środków odurzających

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie zostali