Burning Girl – nowy festiwal w Olsztynie

Burning Girl – nowy festiwal w Olsztynie

burning-girl

Arena evetowa Olsztyna w tym roku wzbogaci się o nowy festiwal i to nie tylko pod względem debiutu samego wydarzenia ale też charakteru imprezy, na który pomysł zaczerpnięto z amerykańskiego festiwalu w Nevadzie – Burning Man. Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca 2017 roku pod Olsztynem. Miejsce rozwoju sztuk wszelakich, począwszy od tańca, przez malarstwo rzeźbiarstwo, pokazy ognia, cyrkowe akcenty. Tworzą go artyści całej Polski i zagraniczni goście, łącznie 40 osób. Na potrzebę miasteczka festiwalowego powstaną wielkie konstrukcje, a uczestnicy wcielą się w postaci rodem z Mad Maxa. 

Założeniem organizatorów jest stworzenie miejsca, które sprzyjać będzie szeroko pojętej sztuce. Wśród artystów i gości imprezy pojawią się malarze, rzeźbiarze, kuglarze, iluzjoniści, cyrkowcy z całej Polski, którzy wolontaryjnie wspierają przedsięwzięcie. Zespół DJ’ów z kraju i zza granicy utrzyma house’owy charakter imprezy, a krajobraz uzupełnią wielkie konstrukcje stworzone przez samych uczestników podczas wydarzenia ReART 3-4 czerwca. Materiały do budowli może dostarczyć każdy, składowane są w magazynie na Dąbrowskiego 6.

Re ART – drugie życie śmieci.

Projekt partnerski festiwalu Burning Girl, ściśle związany z oprawą artystyczną. Począwszy od piątku 21 kwietnia zbierane będą wszelkie sprzęty, stare, niepotrzebne,  uznane przez mieszkańców Olsztyna za „śmieci”, które z powodzeniem wykorzystać można przy tworzeniu konstrukcji festiwalowych. Mogą to być np .stare meble, kartony, opony, butelki, korki, kartony, płyty, palety.

Dzięki takiemu zapleczu 7 artystów 3 i 4 czerwca na oczach publiczności stworzy barwne konstrukcje, które wystawione zostaną na festiwalu Burning Girl 10 czerwca. W każdy piątek otwierana będzie siedziba na ul. Dąbrowskiego 3 w Olsztynie, gdzie „śmieci” będziemy magazynować. Zachęcamy do wiosennych porządków już dziś. Podczas tego spotkania możliwa będzie również konsultacja i pomoc w tworzeniu kostiumów uczestników na festiwal, zakup specjalnych dodatków. Wszystko odbędzie się przy dźwiękach muzyki house w doborowym, kreatywnym towarzystwie.

Zapraszamy 3-4 czerwca na ul. Dąbrowskiego 3 w Olsztynie, by zobaczyć jak artyści na żywo zmieniają śmieci w dzieła sztuki.

Zgłoszenia artystów prosimy kierować na adres: artysci@burninggirl.pl z dopiskiem ReART do 30 kwietnia.

 

Festiwal Burning Girl powstał spontanicznie, dwa tygodnie temu. Pierwotnie miały to być jedynie urodziny Kasi Kashiry Stockiej, Olsztynianki, która podbiła karnawał w Rio do Janeiro, ale wraz z napływem chętnych artystów i wolontariuszy powstała myśl o większej inicjatywie. Informacja szybko obiegła internet i w przeciągu kilku dni fanpage zapełnili pierwsi fani i chętni do współpracy. Organizatorzy podkreślają, że chętnie podejmą się współpracy z nowymi partnerami i sponsorami.

Wydarzenie kierowane jest do każdego, kto chce ubarwić codzienną prozę życia. Myślą przewodnią jest dzielenie się – talentem, własnoręcznie wykonanym upominkiem, dobrym słowem. Na Burning Girl uczestnicy mogą pozwolić sobie na odstępstwa w ubiorze i tworzyć kolorowe kostiumy z piórami, łańcuchami, słowem – wszystko co przyjdzie im do głowy. Odrębność zapewnia festiwalowi również usytuowanie, które tajemniczo opisuje się jako malownicze, dzikie, nad jeziorem, wśród lasów, z dala od odgłosów miast.

W dzień festiwalu odbędą się również warsztaty z zaproszonymi gośćmi. Ich pełna lista, harmonogram oraz informacja o biletach niebawem pojawią się na stronie www.burninggirl.pl

Strona wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/pg/burninggirlpoland

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na