Bukmacherzy typują wyniki II tury wyborów: w woj. warmińsko-mazurskim Trzaskowski z wynikiem 52,5%

Bukmacherzy typują wyniki II tury wyborów: w woj. warmińsko-mazurskim Trzaskowski z wynikiem 52,5%

- Kategoria: Wiadomości
0

65743346

Andrzej Duda wygra wyścig o fotel prezydencki z niewielką przewagą nad Rafałem Trzaskowskim, urzędujący prezydent otrzyma bowiem 51% głosów, podczas gdy kandydat Koalicji Obywatelskiej otrze się o wygraną zbierając 49% głosów – wynika z prognoz analityków BETFAN. Ich zdaniem frekwencja wyborcza w drugiej turze wyniesie co najmniej 64,5%. W województwie warmińsko-mazurskim zwycięży jednak Rafał Trzaskowski z wynikiem 52,5% przy frekwencji na poziomie 57%. W samym Olsztynie zdobędzie on aż 61,5% głosów.

Co ciekawe, według analiz BETFAN, jednego z największych legalnych polskich bukmacherów, Andrzej Duda będzie miał przewagę nad Rafałem Trzaskowskim w zaledwie 6 województwach: podkarpackim, gdzie zdobędzie najwyższy wynik 70,5%, lubelskim z 66%, świętokrzyskim z 64,5%, podlaskim z 60,5%, małopolskim z 60% oraz w łódzkim z 54,5%.  Mimo to zdoła w ostatecznym rozrachunku pokonać urzędującego prezydenta stolicy.

Rafał Trzaskowski wygra wybory, obok Warmińsko-Mazurskiego, także w w Pomorskiem z wynikiem 61,5%, Lubuskiem z 60%, Zachodniopomorskiem z 59%, Wielkopolskiem z 56%, Dolnośląskiem z 55%, Opolskiem z 54,5% oraz Kujawsko-Pomorskiem z 53,5%. Według analityków BETFAN najmniejszą przewagę Rafał Trzaskowski uzyska w województwach mazowieckim i śląskim – po 51,5%.  Na swojego prezydenta zagłosują jednak w większości mieszkańcy Warszawy – zdobędzie on w stolicy poparcie na poziomie 67,5%. Na Trzaskowskiego postawią też mieszkańcy kolejnych pięciu największych miast w Polsce. Zwycięży on w Krakowie z wynikiem 58,5%, Łodzi z 63%, Wrocławiu z 65%, Poznaniu z 69,5% oraz Gdańsku z 68%. Nie wystarczy to jednak, by objąć urząd Prezydenta RP.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

24-latek odpowie za uprawę konopi oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających

Olsztyńscy policjanci zatrzymani kolejnego mężczyznę podejrzewanego o przestępstwa