Budimex S.A. przedłużył umowę ze Stomilem Olsztyn

Budimex S.A. przedłużył umowę ze Stomilem Olsztyn

- Kategoria: Piłka nożna, Sport
0

budimex-stomil

Firma Budimex przedłużyła umowę sponsorską ze Stomilem Olsztyn do 30 czerwca 2019 roku.

Umowa z firmą Budimex podpisana została w maju 2016 roku i miała obowiązywać do 30 czerwca 2018 roku, jednak dobra współpraca i plan działania przedstawiony przez klub przekonały do pozostania sponsora na dłużej oraz dalszego wspólnego budowania olsztyńskiej piłki. Umowa została przedłużona do 30 czerwca 2019 roku.

Budimex istnieje od ponad 45 lat. Obecnie, jako przedsiębiorstwo infrastrukturalno- usługowe Budimex koncentruje się na rynku polskim. Jako generalny wykonawca firma działa w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej; budownictwa kubaturowego, energetycznego, przemysłowego i ekologicznego. Obecnie na terenie województwa warmińsko- mazurskiego spółka realizuje trzy duże kontrakty infrastrukturalne: obwodnicę Olsztyna, obwodnicę Ostródy i odcinek drogi ekspresowej S7 Miłomłyn – Ostróda.

Firma stopniowo zwiększa swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami.

Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. Grupa Budimex zatrudnia ponad 5 tys. osób i współpracuje rocznie z 12 tys. kontrahentów. Do Grupy należą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków i Elektromontaż Poznań.

Budimex jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r. przez siedmiu największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

źródło: Stomil Olsztyn SA/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Komunikacja miejska w Boże Ciało

ZDZiT w Olsztynie informuje, że w dniu 20.06.2019