Budimex głównym sponsorem Stomilu Olsztyn

Budimex głównym sponsorem Stomilu Olsztyn

- Kategoria: Piłka nożna, Sport, Wiadomości
0

budimex-stomil

Dobra wiadomość dla kibiców Stomilu Olsztyn. Olsztyński pierwszoligowiec pozyskał głównego sponsora. Firmą, która finansowo wesprze piłkarzy będzie Budimex SA.

Podpisana przez prezesa Mariusza Borkowskiego umowa obowiązywać będzie przez najbliższe dwa sezony (2016/2017 i 2017/2018), z możliwością przedłużenia jej o kolejny rok. Warunki finansowe są objęte klauzulą poufności. Szczegóły dotyczące świadczeń promocyjnych na rzecz sponsora zostaną uzgodnione do 30 czerwca bieżącego roku.

Nie mamy tradycji i bogatych doświadczeń dotyczących sponsorowania piłki nożnej, ale dążymy do tego, aby w regionach, w których realizujemy kontrakty, wspierać różne projekty i inicjatywy – powiedział Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji Budimeksu SA.

Budimex istnieje od ponad 45 lat. Obecnie, jako przedsiębiorstwo infrastrukturalno- usługowe Budimex koncentruje się na rynku polskim. Jako generalny wykonawca firma działa w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej; budownictwa kubaturowego, energetycznego, przemysłowego i ekologicznego. Obecnie na terenie województwa warmińsko- mazurskiego spółka realizuje trzy duże kontrakty infrastrukturalne: obwodnicę Olsztyna, obwodnicę Ostródy i odcinek drogi ekspresowej S7 Miłomłyn – Ostróda.

Firma stopniowo zwiększa swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami.

Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. Grupa Budimex zatrudnia ponad 5 tys. osób i współpracuje rocznie z 12 tys. kontrahentów. Do Grupy należą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków i Elektromontaż Poznań.

Budimex jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r. przez siedmiu największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Źródło: stomilolsztyn.com/budimex.com.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę linii tramwajowych w Olsztynie

Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę tramwajowego systemu transportu w