Brał pożyczki na dane kolegi. Usłyszał ponad 90 zarzutów

Brał pożyczki na dane kolegi. Usłyszał ponad 90 zarzutów

- Kategoria: Na sygnale
0

money-1386324_1280.jpg

Olsztyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli dochodzenie w sprawie mieszkańca miasta, który posługując się danymi osobowymi swojego o rok starszego kolegi, oszukał szereg instytucji. Łączne straty pokrzywdzonych instytucji opiewają na kwotę ponad 65 tys. złotych. 30-letniemu mężczyźnie przedstawiono 91 zarzutów.

Pewien 30-latek z Olsztyna ponad rok temu poprosił swojego kolegę, aby ten założył mu na swoje dane konto w banku, gdyż sam podlegał egzekucji komorniczej. Znajomy spełnił prośbę i udostępnił założone konto koledze. Ten, użytkując je i mając dostęp do pełnych danych kolegi, zaczął brać pożyczki – bez jego wiedzy i zgody. Przez ponad rok aż 91 razy usiłował lub wziął pożyczkę w różnych instytucjach. Jego rok starszy kolega zorientował się, że jest oszukiwany, gdy zaczął dostawać od różnych instytucji korespondencję dotyczącą zaległości w spłacaniu pożyczonych pieniędzy. Łączna kwota strat poniesionych przez firmy, które udzieliły pożyczek, opiewa na kwotę ponad 65 tys. złotych.

30-latek łącznie usłyszał 91 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet 8 lat więzienia. Sąd może również orzec obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody na rzecz pokrzywdzonych.

(IK/TM)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana organizacji ruchu na przebudowywanej ul. Towarowej

W nocy z poniedziałku na wtorek (z 13