Brał pożyczki na dane kolegi. Usłyszał ponad 90 zarzutów

Brał pożyczki na dane kolegi. Usłyszał ponad 90 zarzutów

- Kategoria: Na sygnale
0

money-1386324_1280.jpg

Olsztyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli dochodzenie w sprawie mieszkańca miasta, który posługując się danymi osobowymi swojego o rok starszego kolegi, oszukał szereg instytucji. Łączne straty pokrzywdzonych instytucji opiewają na kwotę ponad 65 tys. złotych. 30-letniemu mężczyźnie przedstawiono 91 zarzutów.

Pewien 30-latek z Olsztyna ponad rok temu poprosił swojego kolegę, aby ten założył mu na swoje dane konto w banku, gdyż sam podlegał egzekucji komorniczej. Znajomy spełnił prośbę i udostępnił założone konto koledze. Ten, użytkując je i mając dostęp do pełnych danych kolegi, zaczął brać pożyczki – bez jego wiedzy i zgody. Przez ponad rok aż 91 razy usiłował lub wziął pożyczkę w różnych instytucjach. Jego rok starszy kolega zorientował się, że jest oszukiwany, gdy zaczął dostawać od różnych instytucji korespondencję dotyczącą zaległości w spłacaniu pożyczonych pieniędzy. Łączna kwota strat poniesionych przez firmy, które udzieliły pożyczek, opiewa na kwotę ponad 65 tys. złotych.

30-latek łącznie usłyszał 91 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet 8 lat więzienia. Sąd może również orzec obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody na rzecz pokrzywdzonych.

(IK/TM)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Potrącenie rowerzysty na trasie Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego