Bliżej natury, bliżej rodziny!

Bliżej natury, bliżej rodziny!

- Kategoria: Polecane artykuły
0

tencik

Wolne weekendy, kilkudniowe przerwy świąteczne czy wreszcie wakacje, to idealne okazje, by spędzić czas z najbliższymi. Nie warto siedzieć w domu, gdy za oknem przyroda tętni życiem. Każdy czeka, aż nadejdzie wiosna i lato, aby móc wreszcie oderwać się od codziennych obowiązków. Jedną z lepszych propozycji na udany urlop jest biwak. Można na nim spędzić weekend lub nawet całe wakacje. Jest dużo tańszy niż pobyt w turystycznych kurortach, ale pod jednym warunkiem – jeśli jest się dobrze przygotowanym na nocleg na kempingu. A podstawą kempingu jest solidny namiot!

Namiot kempingowy – jak go wybrać?

Spanie w namiocie kempingowym z roku na rok zyskuje coraz więcej fanów nie tylko ze względu na swoją niską cenę, lecz także na możliwość ciągłego obcowania z przyrodą. Możliwość spania pod gołym niebem kusi i młodych i starszych. Aby wakacje były udane, należy przed wyjazdem wybrać odpowiedni namiot, który stanie się przenośnym domem na najbliższy czas. Jeśli zamierzamy dostać się na kemping pociągiem lub autobusem, warto wybrać namiot, który będzie lekki. Dodatkowy ciężar w plecaku nie jest potrzebny żadnemu turyście. Nowoczesne namioty posiadają lekkie stelaże wykonane z włókna szklanego i doraluminium. Dzięki temu nie zajmują dużo miejsca. Kolejną rzeczą, którą należy sprawdzić przed zakupem namiotu, to sposób w jaki się go rozkłada. Nikt nie chce spędzić całego dnia na rozstawianiu namiotu biwakowego. Dobry namiot rozkłada się w kilka minut. Duże znaczenie ma wielkość namiotu. Jeśli jedziemy całą rodziną, należy się zastanowić, czy wszyscy będą spali w jednym namiocie czy może kupić dwa oddzielne? Na szczęście dostępne na rynku namioty pomagają nam w podjęciu decyzji. Namioty biwakowe to często dwie lub trzy komory połączone przedsionkiem, który może służyć jako biwakowa kuchnia lub jadalnia. Można w nim również schronić się przed deszczem. Skoro mowa o deszczu, to należy wybrać taki model namiotu, który wytrzyma wszystkie warunki atmosferyczne. Pogoda potrafi być kapryśna i słoneczny dzień może zakończyć się burzą, silnym wiatrem, deszczem, śniegiem, a nawet gradem. Dlatego też, namiot powinien być wykonany z wytrzymałych i trwałych materiałów, aby mógł służyć przez kilka sezonów. Nie można zapominać o wentylacji wewnątrz komory namiotowej. Wywietrzniki i siateczka w wejściu zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza. Dodatkowo siatka chroni przed owadami. Bogaty wybór namiotów, które są stworzone na pola kempingowe, można znaleźć w sklepie internetowym www.e-horyzont.pl.

Dlaczego namiot? Zalety urlopu na polu kempingowym.

Współczesne pola kempingowe mają w swojej ofercie wszystko, co jest potrzebne turyście do komfortowego spędzenia urlopu. Mają więc: dobrze wyposażone łazienki i kuchnie, miejsca do rozpalenia ogniska, place zabaw dla dzieci oraz bardzo często dostęp do jeziora. To wszystko zwalania nas z obowiązku radzenia sobie w trudnych warunkach – jeśli zaś tego właśnie szukamy, zawsze można rozbić namiot “na dziko”. Jednak bez względu na miejsce, czy jest to kemping czy polana w lesie, spanie w namiocie pozwala zbliżyć się do siebie wszystkim uczestnikom wycieczki oraz daje możliwości obcowania z przyrodą przez całą dobę. Jest to idealna okazja, aby się wyciszyć, ukoić stargane nerwy, zapomnieć o całym świecie. Nie znajdziemy tego w przepełnionych hotelach. Takie atrakcje tylko z namiotem kempingowym.

Jeśli chcesz znaleźć idealny namiot, wejdź na stronę: https://www.e-horyzont.pl/sprzet-turystyczny-gorski/namioty.html

Artykuł sponsorowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury gotowy na wznowienie połączeń pasażerskich

Wprowadzony od 15 marca br. zakaz lotów pasażerskich