Blisko 7 000 filmów z ćwiczeniami i… Drużyna Energii odwiedzi szkołę w Dywitach

Blisko 7 000 filmów z ćwiczeniami i… Drużyna Energii odwiedzi szkołę w Dywitach

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. mat. prasowefot. mat. prasowe

Pierwszy etap sportowej rywalizacji za nami. Efekt? 200 szkół uczestniczących w II edycji Drużyny Energii i rekordowa liczba 6 968 filmów, na których uczniowie wykonują ćwiczenia od ambasadorów. Zacięta rywalizacja pomiędzy 6 szkołami z maksymalną liczbą punktów zakończyła się zwycięstwem Szkoły Podstawowej im. Marii Zientary-Malewskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Dywitach w województwie warmińsko-mazurskim.

To była niezwykle emocjonująca rywalizacja. Zakwalifikowane do II edycji szkoły od samego początku ruszyły do nagrywania filmów, zasypując nas zgłoszeniami. Uczniowie mieli za zadanie powtórzyć ćwiczenia zaproponowane przez ambasadorów – piłkarskie od Marka Citki i Krzysztofa Golonki, siatkarskie od Izabeli Bełcik i Krzysztofa Ignaczaka oraz koszykarskie od Rafała „Lipka” Lipińskiego.

Drużyna Energii bije rekord

W wyjątkowo krótkim etapie – od 25 lutego do 10 marca – szkoły nagrały rekordowo dużo filmów. 6 968 plików wideo to o ponad 2 000 więcej niż wynosił dotychczasowy rekord z lutego 2018 r., kiedy wpłynęły do nas 4 938 filmy. Wybór zwycięzcy był trudny, ponieważ aż 6 szkół uzyskało maksymalną liczbę punktów. W takiej sytuacji ambasadorzy wzięli pod uwagę takie czynniki jak zaangażowanie zawodników i opiekunów czy staranność wykonywanych ćwiczeń.

Ostatecznie zwycięstwo przypadło Szkole Podstawowej im. Marii Zientary-Malewskiej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Dywitach. Warto podkreślić, że to już druga edycja, w której uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego są wyjątkowo aktywni. W kwietniu 2018 r. otarli się o zwycięstwo, zdobywając maksymalną liczbę punktów i tylko nieznacznie ulegając szkole w Łęgu Probostwie.

– Zaangażowanie uczniów i nauczycieli przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Bartosz Ignacik, dziennikarz nc+ i ambasador Drużyny Energii. – Aktywne dzieciaki znowu pokazały moc i potwierdziły, że Drużyna Energii opanowała cały kraj. Zwycięzcy z Dywit urzekli nas kreatywnością w podejściu do wykonywanych ćwiczeń. Pamiętam z zeszłego roku, że ta szkoła już raz była blisko zwycięstwa. Teraz pokazali, że cierpliwość popłaca.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Policjanci zlikwidowali plantacje konopi

Olsztyńscy policjanci w ciągu tygodnia zlikwidowali dwie plantacje