Bilety sieciowe mają być znacznie tańsze

Bilety sieciowe mają być znacznie tańsze

- Kategoria: Wiadomości
0

autobus-centrum

Szykują się zmiany w taryfie przejazdów olsztyńską komunikacją. Decyzję o tańszych przejazdach mają podjąć podczas środowej (26.08) sesji radni.

Od 1 listopada planowane jest wprowadzenie nowej taryfy za przewozy autobusami komunikacji miejskiej w Olsztynie. Najważniejsza informacja to obniżenie aż o 1/5 ceny biletów sieciowych. Teraz za całą sieciówkę na terenie Olsztyna trzeba zapłacić 110 złotych, po zmianie cena biletu to 88 złotych.

Co ważne – znikają bilety aglomeracyjne. Proponowane stawki będą obowiązywać zarówno na terenie Olsztyna, jak i gmin, do których dojeżdżają nasze autobusy (Dywity, Purda, Stawiguda). To dodatkowe ułatwienie dla olsztynian, mieszkańców okolicznych miejscowości oraz przyjezdnych z innych części regionu i kraju – nie będą musieli zastanawiać się, jaki bilet kupić.

– Na pewno wielu olsztynian ucieszą bilety czasowe – przekonuje prezydent Piotr Grzymowicz. – Rozmowy na ich temat trwały od dawna. Doskonałą okazją do wprowadzenia oczekiwanych udogodnień jest modernizacja transportu zbiorowego w Olsztynie.

Dostępne będą bilety: 30-minutowy (pozwalający na wielokrotnie w tym czasie przesiadanie się między pojazdami) oraz jednorazowy bilet będzie kosztować 2,90 zł; 45-minutowy to koszt 3,40 zł; 90 minutowy za 4,40 zł. Z biletów wielogodzinnych i wielodniowych pozostają tylko 24-godzinne i 3-dobowe.

Te stawki będą obowiązywać także w tramwajach, po uruchomieniu tego środka transportu.

Zlikwidowane zostaną 3-przejazdowe bilety, które sprzedawali kierowcy. Ci będą mieć w sprzedaży jedynie bilety jednoprzejazdowe. Jednak większość autobusów będzie wyposażona w biletomaty, więc najłatwiej będzie kupić przejazdówkę w tych urządzeniach. Mobilnych, zainstalowanych w autobusach i tramwajach będzie 159, do tego 37 stacjonarnych ustawionych przy przystankach.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Andrzej Duda ponownie prezydentem RP

Dziś (13.07) wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne