Biletomat na pl. Roosevelta już działa

Biletomat na pl. Roosevelta już działa

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Rozpoczęło się testowanie biletomatu na przystanku „Plac Roosevelta” przy ul. Szrajbera. Zainstalowane w ubiegłym tygodniu urządzenie jest już aktywne. Można w nim przede wszystkim kupić bilety, ale także sprawdzić rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej.
Zakup biletu jest bardzo intuicyjny. Na ekranie dotykowym należy wybrać rodzaj i liczbę biletów, które nas interesują. Kolejnym krokiem jest uiszczenie opłaty. W stacjonarnym automacie biletowym można płacić kartą płatniczą i gotówką. Automat przyjmuje banknoty i monety (wszystkie powyżej 5 groszy). Co ważne, nie trzeba mieć odliczonej kwoty, ponieważ biletomat wydaje resztę. Po zakończeniu transakcji należy odebrać bilet.

Jest to pierwsza, na razie testowa wersja biletomatu. Będzie tam można kupić większość biletów, oferowanych przez Zarząd Dróg Zieleni i Transportu czyli papierowe bilety jednorazowe, strefowe, dobowe oraz bilety okresowe (poza sieciówką, biletem 30-dniowym i biletem 10-przejazdowym – ten ostatni będzie dostępny w późniejszym terminie).

Zakupiony w ten sposób bilet należy skasować niezwłocznie po wejściu do autobusu komunikacji miejskiej.

Instrukcja obsługi biletomatu na razie przygotowana jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Docelowo dojdzie jeszcze wersja niemiecka.

Źródło, fot.: ZDZiT Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

24-latek odpowie za uprawę konopi oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających

Olsztyńscy policjanci zatrzymani kolejnego mężczyznę podejrzewanego o przestępstwa