„Bezpieczna Woda” – ratownicy zaprezentują swoje umiejętności

„Bezpieczna Woda” – ratownicy zaprezentują swoje umiejętności

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W sobotę, 25 czerwca przy kąpieliskach Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel odbędzie się kolejna odsłona ćwiczeń „Bezpieczna Woda”.

Świetnie obserwuje się profesjonalne działania ratowników, ale lepiej, żeby poza ćwiczeniami mieli jak najmniej okazji do popisywania się umiejętnościami. M.in. dlatego tak ważna jest edukacja – w tym przypadku bez względu na wiek. To jedna z przyczyn organizacji takich ćwiczeń, które obserwować mogą mieszkańcy stolicy regionu.

Olsztynianie będą kolejny raz świadkami takich manewrów. To m.in. okazja, by mieszkańcy poznali wyposażenie i możliwości ratowników, przedstawiciele służb mają w tym czasie szansę na wymianę doświadczeń.

– W akcji będzie można zobaczyć przedstawicieli policji, straży pożarnej, miejskiej, WOPR – informuje Kazimierz Neumann z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta. – Swoje punkty będą mieć żołnierze, żandarmeria wojskowa, stacja pogotowia ratunkowego. Będzie też pokaz historycznych pojazdów wojskowych.

Akcja potrwa od godz. 11:00 do 13:00.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pobił 55-latka, wrzucił go do bagażnika, a następnie utopił w stawie. Usłyszał zarzut zabójstwa

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska podejrzanego