„Bezpieczna przerwa” – policjanci sprawdzali jak uczniowie spędzają czas w przerwach międzylekcyjnych

„Bezpieczna przerwa” – policjanci sprawdzali jak uczniowie spędzają czas w przerwach międzylekcyjnych

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. KMP Olsztynfot. KMP Olsztyn

Od początku września w Olsztynie i powiecie olsztyńskim policjanci dbają o bezpieczeństwo uczniów, którzy powrócili do szkół. Policyjni profilaktycy w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzili również akcję wynikającą z planu pn. „Bezpieczna przerwa”. Przed placówkami edukacyjnymi sprawdzali jak uczniowie spędzają wolny czas i czy nie dochodzi do przejawów demoralizacji. Spotkania były również świetną okazją do poruszenia zagadnień związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Od pierwszego dnia szkoły policyjne patrole, pełniące służbę w rejonach szkół, zwracają uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Przypominają i uświadamiają kierujących pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych (przejścia dla pieszych). Funkcjonariusze zwracają też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci.

Policjanci i pracownicy z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w ubiegłym tygodniu przeprowadzili akcję pn. „Długa przerwa”. W trakcie przerw międzylekcyjnych sprawdzali miejsca gromadzenia się młodzieży. Przedsięwzięcie miało charakter profilaktyczny i było ukierunkowane na zapobieganie demoralizacji i przestępczości nieletnich polegających m.in. na: paleniu papierosów, piciu alkoholu, wagarowaniu czy używaniu słów wulgarnych. Poruszone zostały także kwestie odpowiedzialności prawnej nieletnich za czyny karalne.

Przedstawicie olsztyńskiej jednostki Policji pod lupę wzięli większość placówek szkolno-wychowawczych w Olsztynie. W trakcie spotkań nie zauważyli żadnych niepokojących zachowań wśród młodzieży. Kontrole były też świetną okazją, aby porozmawiać z uczniami o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach. Policjanci zapowiadają kolejne spotkania z młodzieżą.

Źróło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: Ponad 30 nowych przypadków na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (23.09) o 974 nowych