Bezpieczna komunikacja tramwajowa w Olsztynie – konferencja dla studentów

Bezpieczna komunikacja tramwajowa w Olsztynie – konferencja dla studentów

- Kategoria: Wiadomości
0

tramwaj-olsztyn-zajezdnia

Nowa organizacja ruchu, przebudowane ulice i niespotykany od 50 lat nowy środek transportu w Olsztynie. Ze względu na to odbędzie się kolejny cykl spotkań. Tym razem przeszkoleni będą studenci.

Z uwagi na fakt, iż po 50 latach nieobecności, olsztyńskie tramwaje wróciły na ulice naszego Miasta, jednocześnie kontynuując ideę projektu „Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie”, Miejska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Urzędu Miasta Olsztyna we współpracy z Wydziałem Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, postanowiła zorganizować konferencję pn. „Bezpieczna komunikacja tramwajowa w Olsztynie”.

Po nauczycielach oraz taksówkarzach, kolejną grupą docelową do jakiej skierowane jest owe spotkanie, będą studenci, korzystający na co dzień z komunikacji publicznej. To nie lada okazja, by dowiedzieć się od specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa komunikacji tramwajowej, jak prawidłowo poruszać się po ulicach naszego Miasta.

Konferencja odbędzie się dnia 11 grudnia 2015r. w siedzibie Instytutu Nauk Politycznych UWM, (przy ul. ks. Feliksa Szrajbera 11, Sala 217), w godzinach 10:00-13:00.

Program konferencji

10:00 – 10:05 Emil Berebecki, Prezes Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego UWM.
10:05 – 10:10 Paweł Micek, Miejski Inspektor Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, UM Olsztyn.
10:10 – 10:55 Nowatorskie rozwiązania komunikacyjne w ramach zrealizowanego tzw. “projektu tramwajowego”. Andrzej Karwowski, Kierownik JRP V – UM Olsztyna.
10:55 – 11:40 Zrównoważona mobilność jako cel utworzenia bezpiecznego systemu komunikacyjnego Olsztyna Mirosław Arczak, Oficer rowerowy – UM Olsztyna.
11:40 – 12:20 Zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego w obrębie dróg i skrzyżowań, na których odbywa się ruch tramwajowy podkom. Mariusz Mielcarz, Komenda Miejska Policji w Olsztynie mł. asp. Rafał Prokopczyk, Komenda Miejska Policji w Olsztynie.
12:20 – 13:00 Olsztyńska Karta Miejska, jako nowoczesny nośnik biletów elektronicznych Piotr Czajkowski, Zarząd Dróg Zieleni i Transportu.
13:00 Zakończenie konferencji.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 33 nowe zachorowania w woj. warmińsko-mazurskim. To kolejny rekord

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (12.08) o 715 nowych