Bezpieczeństwo mieszkańców Warmii i Mazur jest najważniejsze

Bezpieczeństwo mieszkańców Warmii i Mazur jest najważniejsze

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Pierwsze listy intencyjne z programu „Budowa chodników przy drogach wojewódzkich“ zostaną podpisane 15 kwietnia 2019 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Celem inicjatywy, polegającej na współudziale finansowym województwa i gmin, jest poprawa bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich Warmii i Mazur. Ma ona pomóc zminimalizować niebezpieczne zdarzenia z udziałem pieszych w małych miejscowościach, w których brakuje chodników. Na liście związanej z przeprowadzeniem tych działań znajdują się obecnie 422 lokalizacje.

Inwestycje w zakresie budowy chodników i ciągów pieszo-rowerowych są prowadzone przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, który administruje siecią dróg o długości 1879 km w całym regionie.

Już w poniedziałek zostaną podpisane pierwsze listy intencyjne z trzema gminami, które deklarują wsparcie finansowe w realizacji tego przedsięwzięcia. W spotkaniu wezmą udział Gustaw Marek Brzezin (marszałek województwa), Tomasz Raczkowski (zastępca dyrektora ZDW w Olsztynie), Marta Kamińska (wójt gminy Barciany), Marek Janiszewski (wójt gminy Reszel) oraz Sebastian Cichocki (wójt gminy Iłowo-Osada).

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Uszkodził rowery miejskie. Szukają go policjanci

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie publikują wizerunek