Bez uprawnień, nieubezpieczonym i niedopuszczonym do ruchu motocyklem przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle

Bez uprawnień, nieubezpieczonym i niedopuszczonym do ruchu motocyklem przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle

- Kategoria: Na sygnale
0

pienieznego-j-slow

Wczoraj (27.10.2016) kilka minut przed godz. 21:00 policjanci z Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie podczas patrolowania ul. Pieniężnego zauważyli, że kierowca motocykla popełnił wykroczenie. Mężczyzna przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, w związku z czym funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Popełnienie tego wykroczenia było dla motocyklisty dopiero początkiem kłopotów.

Jak się okazało 29-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

W trakcie sprawdzenia danych z tablic rejestracyjnych i porównywania ich z tymi, jakie zawarte są w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że tablice należą do innego pojazdu.

Za szereg popełnionych wykroczeń mężczyzna został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi. W związku z brakiem dokumentu potwierdzającego zawarcie z ubezpieczycielem umowy dotyczącej OC, policjanci sporządzili również dokumentację, która trafi do Funduszu Gwarancyjnego. Za brak obowiązkowego OC grozi opłata karna. Przepisy podają sposób egzekwowania tej kary, jak i procedury odwoławcze, z których można skorzystać.

Źródło: KWP Olsztyn (AB/TM)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pobił 55-latka, wrzucił go do bagażnika, a następnie utopił w stawie. Usłyszał zarzut zabójstwa

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska podejrzanego