Będą dyskutować o nierealizowanych planach Olsztyna

Będą dyskutować o nierealizowanych planach Olsztyna

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich "Wizja Lokalna"fot. Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich "Wizja Lokalna"

Dlaczego ważne, niekiedy strategiczne dla Olsztyna dokumenty kurzą się w głębi szuflad, podczas gdy jego rozwój realizowany jest w sposób tak często przypadkowy? Stowarzyszenie „Wizja Lokalna” zaprasza na kolejną dyskusję miejską, której tematem będą tzw. „półkowniki”. Gościem spotkania, które odbędzie się we wtorek 29 maja o godzinie 17, będzie Mirosław Arczak.

Tak zwane „półkowniki” to potoczna nazwa miejskich opracowań, które zostały zlecone i najczęściej dodatkowo opłacone, następnie lepiej lub gorzej skonsultowane, przyjęte i … odłożone na półkę lub realizowane bardzo wybiórczo. Zaproszeni do dyskusji goście wraz z mieszkańcami zastanowią się dlaczego i czy faktycznie istnieją problemy, na które rozwiązania teoretycznie już znamy, a ich nie stosujemy.

W spotkaniu udział wezmą m.in.
– Mirosław Arczak – aktywista miejski i działacz społeczny z 20-letnim stażem, prezes Stowarzyszenia Aktywności Społecznej „Młyn”, Oficer Rowerowy Olsztyna w latach 2012-2017,
– Paweł Klonowski – prawnik, działacz społeczny, przewodniczący Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich „Wizja Lokalna”.

Wydarzenie stanowi kolejną odsłonę cyklu dyskusyjnego pn. Wizja Olsztyna, będącego nowym formatem rozmów o mieście, prowadzonych przez mieszkańców z udziałem ciekawych gości, w luźnej atmosferze i klimatycznym miejscu przy kawie, herbacie, ciachu lub małym piwku. Inicjatorami cyklu są Stowarzyszenie „Wizja Lokalna” przy współpracy z Klubokawiarnią Filmową Awangarda BIS, położoną przy Targu Rybnym olsztyńskiego Starego Miasta, będącą zarazem miejscem spotkań.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie stowarzyszenia oraz samego wydarzenia na Facebook’u:
https://www.facebook.com/wizjalokalnaolsztyna/
https://www.facebook.com/events/1900330013540982/

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „Wizja Lokalna”

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja