Basen przy ul. Mariańskiej czasowo wyłączony z użytkowania

Basen przy ul. Mariańskiej czasowo wyłączony z użytkowania

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. pixabay.comfot. pixabay.com

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie informuje, że z dniem 12 grudnia 2017 roku zostanie czasowo wyłączona z eksploatacji część basenowa obiektu przy ul. Mariańskiej w Olsztynie.

Jedynym i absolutnie priorytetowym determinantem tej decyzji jest kwestia bezpieczeństwa użytkowników basenu, a w tym przypadku nie ma mowy o podjęciu jakiegokolwiek ryzyka – informuje OSiR.

Każdy obiekt miejski jest pod nieustannym nadzorem służb technicznych, a pierwsze symptomy znacznego pogorszenia stanu technicznego części basenowej budynku przy ul. Mariańskiej zauważono w lipcu tego roku. W trybie pilnym podjęto działania mające na celu usunięcie problemu przy jednoczesnym zachowaniu ciągłości pracy pływalni, w sposób który nie stanowiłby niedogodności dla użytkowników.

Wszelkie, zgodne ze specjalistyczną technologią, interwencje doraźne nie przyniosły określonego efektu, a stan uszkodzonych elementów nie pozwala na dalszą, bezpieczną eksploatację obiektu. Ostatecznie 4 grudnia 2017 roku OSiR otrzymał niezależną ekspertyzę firmy W-ART Centrum Zabezpieczeń Budowli, która w jednoznaczny sposób postuluje wdrożenie procesu naprawczego. Co nastąpi natychmiast po zakończeniu procesu przetargowego.

Jednocześnie OSiR informuje, że dołożył wszelkich starań, aby w efekcie tej decyzji w żaden sposób nie ucierpiał interes zorganizowanych grup i indywidualnych użytkowników pływalni – po reorganizacji grafików pozostałych obiektów ich sportowo-rekreacyjna aktywność będzie kontynuowana na innych pływalniach miejskich: przy al. Piłsudskiego oraz przy ul. Głowackiego.

Źródło: OSiR Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały