Basen przy ul. Mariańskiej czasowo wyłączony z użytkowania

Basen przy ul. Mariańskiej czasowo wyłączony z użytkowania

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. pixabay.comfot. pixabay.com

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie informuje, że z dniem 12 grudnia 2017 roku zostanie czasowo wyłączona z eksploatacji część basenowa obiektu przy ul. Mariańskiej w Olsztynie.

Jedynym i absolutnie priorytetowym determinantem tej decyzji jest kwestia bezpieczeństwa użytkowników basenu, a w tym przypadku nie ma mowy o podjęciu jakiegokolwiek ryzyka – informuje OSiR.

Każdy obiekt miejski jest pod nieustannym nadzorem służb technicznych, a pierwsze symptomy znacznego pogorszenia stanu technicznego części basenowej budynku przy ul. Mariańskiej zauważono w lipcu tego roku. W trybie pilnym podjęto działania mające na celu usunięcie problemu przy jednoczesnym zachowaniu ciągłości pracy pływalni, w sposób który nie stanowiłby niedogodności dla użytkowników.

Wszelkie, zgodne ze specjalistyczną technologią, interwencje doraźne nie przyniosły określonego efektu, a stan uszkodzonych elementów nie pozwala na dalszą, bezpieczną eksploatację obiektu. Ostatecznie 4 grudnia 2017 roku OSiR otrzymał niezależną ekspertyzę firmy W-ART Centrum Zabezpieczeń Budowli, która w jednoznaczny sposób postuluje wdrożenie procesu naprawczego. Co nastąpi natychmiast po zakończeniu procesu przetargowego.

Jednocześnie OSiR informuje, że dołożył wszelkich starań, aby w efekcie tej decyzji w żaden sposób nie ucierpiał interes zorganizowanych grup i indywidualnych użytkowników pływalni – po reorganizacji grafików pozostałych obiektów ich sportowo-rekreacyjna aktywność będzie kontynuowana na innych pływalniach miejskich: przy al. Piłsudskiego oraz przy ul. Głowackiego.

Źródło: OSiR Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Piotr Zajączkowski nowym trenerem Stomilu Olsztyn

W piątek (19.10) dzień przed meczem z Puszczą