Barczewo: Na budowie znaleziono niewybuch. Konieczna będzie ewakuacja mieszkańców i zamknięcie DK 16

Barczewo: Na budowie znaleziono niewybuch. Konieczna będzie ewakuacja mieszkańców i zamknięcie DK 16

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Podczas prac budowlanych w Barczewie k. Olsztyna znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. W sobotę (5.12), na czas jego wydobycia, ponad tysiąc mieszkańców zostanie ewakuowanych. Zamknięta będzie również droga krajowa numer 16.

W związku z wykopaniem niewybuchu przy budowanym budynku na Osiedlu Zielone Wzgórze w dniu 05.12.2020 do godz.10.00 mieszkańcy następujących ulic w Barczewie: Warmińska, Północna, Osiedle Zielone Wzgórze, Nadrzeczna, Widokowa, Wiejska i Zielona za względu na niebezpieczeństwo będą proszeni o opuszczenie swoich lokali. Powrót do mieszkań przewidywany jest na godzinę 12-13. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu i miejsca ewakuacji podane zostaną w piątek za pośrednictwem mediów, ulotek i wizyt Policji, żołnierzy WOT oraz strażaków.

Jutro około południa będą znane szczegóły akcji, informacje otrzymają wszyscy mieszkańcy, którzy w sobotę bedą musieli na kilka godzin opuścić swoje mieszkania. Miasto przygotuje bezpieczne miejsce, w którym będzie można czekać na zakończenie akcji i powrót do domów.

Jak informuje GDDKiA w Olsztynie podczas akcji saperów zostanie zablokowana także droga krajowa numer 16. Zamknięcie drogi planowane jest w godzinach 11.00-14.00. Dotyczy to odcinka od miejscowości Łęgajny do Barczewa, na wysokości skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 595 w kierunku Jezioran. Wjazd do Barczewa z DK16 nie będzie w tym czasie możliwy. Dla pojazdów poruszających się DK16 na trasie Olsztyn – Mrągowo przygotowany będzie objazd drogami krajowymi nr 53 i 57 przez Szczytno i Biskupiec.

W chwili obecnej opracowywane są szczegóły sposobu i miejsca ewakuacji.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Rząd przyspiesza Narodowy Program Szczepień. Do 9 maja e-skierowania dla wszystkich Polaków 18+

Do 9 maja każdy z nas, kto skończył