Barczewo bez fajerwerków w Sylwestra

Barczewo bez fajerwerków w Sylwestra

- Kategoria: Wiadomości
0

fajerwerki04994

Gmina Barczewo dołączy do kolejnych polskich miast, które rezygnują z hucznego świętowania Sylwestra. Burmistrz Barczewa poinformował, że pieniądze, które miały być przeznaczone na pokazy sztucznych ogni zostaną przekazane potrzebujący zwierzętom z terenu gminy.

Szanowni Mieszkańcy Barczewa

Informuję, że nasze miasto dołączy do grona miast, które rezygnują z pokazu sztucznych ogni w noc sylwestrową. Kolorowe fajerwerki, które kiedyś cieszyły oczy, teraz stają się niepożądaną atrakcją wśród mieszkańców, którzy są przeciwni hałasowi i niebezpiecznym wystrzałom, a także wśród miłośników zwierząt. Kiedy my podziwiamy rozbłyski na niebie, zwierzęta przeżywają prawdziwy koszmar. Na szczęście dzięki kampaniom społecznym coraz więcej ludzi zdaje sobie z tego sprawę.

Środki pieniężne, które nie zostaną wydane na fajerwerki, zamierzam przeznaczyć na opiekę nad zwierzętami w naszej gminie. Swoją decyzję podjąłem w oparciu o opinie Radnych Miejskich i Mieszkańców – poinformował burmistrz Andrzej Maciejewski.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Ruszyła rezerwa wykonania

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego podzielił pierwsze środki z tzw.